پی‌پال به توافقی دست یافته تا شرکت آی‌زتل مستقر در استکهلم را در یک قرار داد نقدی به ارزش ٢/٢/ میلیارد دلار خریداری کند، این قرارداد بزرگترین انتقال در محیط پرنوسان پرداخت است.

زمان این قرارداد مصادف شده است با چند هفته بعد از اعلام آی‌زتل مبنی بر داشتن برنامه‌ای برای ورود به نزدک استکهلم برای تهیه ٢٢٧ میلیون دلار به ارزش ١/١ میلیارد دلار.

جیکوب دی گیر، مدیرعامل و هم‌موسس آی‌زتل این تغییر برنامه را اینگونه توضیح می‌دهد:” در اواخر برنامه عرضه سهام، پی‌پال با ما ارتباط برقرار کرد و علاقه جدی خود به آزتل را اعلام کرد. رابطه ما با پی‌پال یک رابطه جدید نیست، در واقع ما سالهاست درمورد شیوه‌های مختلف همکاری با یکدیگر گفتگو می‌کنیم. اما این بار این گفتگوها خیلی سریع به مذاکره‌ای همراه با جزئیات در مورد چگونگی سود بردن از همکاری با یکدیگر تبدیل شد. و هر دوی ما به فرصت‌های بزرگی که با انجام این همکاری به دست می‌آوردیم، پی بردیم.

این همکاری تجربه داخل فروشگاه، قدرت بازاریابی دیجیتال و فن‌آوری نقطه فروش تلفن همراه  آی‌زتل را با گستردگی جهانی، اعتبار نام تجاری و تخصص در پرداخت‌های تلفن همراه و آنلاین پی‌پال همراه می‌کند.

برای پی‌‌پال این توافق یک رقیب را با فروشگاه‌هایی زنجیره‌ای در ١٢ بازار اروپا، امریکای لاتین و بازار کوچکی به اندازه نیم میلیون مشتری به اسکوئر خواهد آورد.

“کسب و کارهای کوچک موتور اقتصاد جهانی هستند و نیاز آنها به داشتن یک شریک که بتواند راه‌حل‌‌های کارا برای کمک به رقابت و برنده شدن در بستر آنلاین، درون فروشگاه و موبایل ارائه دهد، رو به افزایش است.” دن شولمن رئیس و مدیر عامل پی‌پال این مطالب را مطرح کرد. او همچنین افزود:” این بزرگترین خرید در تاریخ شرکت ماست. این خرید به طور قابل توجهی حضور فروشگاهی ما در سراسر جهان را افزایش می‌دهد، بستر ما را برای کمک به میلیون‌ها کسب و کار کوچک در دنیا تقویت می‌کند و در محیط خرده فروشی همه کانال‌ها شکوفا خواهد ساخت.”

انتظار می‌رود این توافق در سه‌ماهه سوم اجرایی شود. جیکوب دی گیر به ریاست آی‌زتل در مقر خود در استکهلم ادامه خواهد داد و به مدیر عملیاتی پی‌پال بیل ردی گزارش خواهد داد.

 

مطالب پیشنهادی: