هنگامی که ای بی در سال ٢٠١٤ تصمیم گرفت تا پی‌پال را جدا کرده و به یک شرکت مستقل تبدیل کند، بسیاری از ناظران بر این باور بودند که این حرکت به این شرکت پرداخت‌های الکترونیک این توانایی را خواهد داد تا در بازار سریع‌تر عمل کند و به یک مرکز قدرت در کنار شبکه‌های سنتی کارت و تسهیل‌کنندگان پرداخت تبدیل شود.

برای سرعت بخشیدن به رشد، پی‌پال دنیل شولمن را به عنوان رئیس و مدیر عامل استخدام کرد تا به جدایی از ای بی در جولای ٢٠١٥ کمک کند.

شولمن از شرکت امریکن اکسپرس به پی‌ پال ملحق شد، او به امریکن اکسپرس کمک کرده بود تا به سمت پرداخت‌های الکترونیک حرکت کند و او اکنون در حال عملکرد مشابهی برای پی‌پال است تا شرکت نه تنها به ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان خود ادامه دهد بلکه به تجار هم کمک کند تا بهتر بتوانند پاسخگوی خواسته‌های در حال تغییر مشتریان خود در تجربه خرید الکترونیک و در فروشگاه باشند.

سال ٢٠١٧ شلوغ پی‌پال، دلیلی است که پرداخت‌های موبایل امروز این شرکت را به عنوان برترین تاثیرگذار در این صنعت طی ١٢ماه گذشته برگزیده است. ما این تصمیم را براساس حرکات سال ٢٠١٧ شرکت‌های پرداخت گرفتیم که این صنعت را تحت تاثیر خود قرار داد. پرداخت‌های موبایل امروز تصمیم گرفت که پی‌پال را انتخاب کند.

یکی از چیزهایی که پی‌پال را بعد از جدایی از ای‌بی متمایز کرده است، تعداد خرید‌ها و شراکت‌هایی است که توسط این شرکت در طی سال‌های گذشته اعلام شده است که هم به سود مصرف‌کنندگان و فروشندگان بوده است.

مهمترین خرید پی‌پال در سال ٢٠١٣ اتفاق افتاد، پیش از جدایی از ای‌بی و با خرید برین تری که سال قبل از آن خود ونمو را خریداری کرده بود. در حال حاضر ونمو اپلیکیشن گوشی همراه ارتباط شخص با شخص مورد علاقه بخش عظیمی از مصرف‌کنندگان جوان است.

اما خریدهای بزرگ بعد از جدایی از ای‌بی نیز ادامه داشت.

پی‌ پال ارائه کننده وجه دیجیتال زوم را در سال ٢٠١٥ خریداری کرد، دقیقا بعد از جدایی و امسال هم سوئیفت فایننشال و تیو نتوورکس را به مالکیت خود درآورد. اگرچه با خرید تیو کمی دچار مشکل شد هنگامی که فعالیت‌های این شبکه را بعد از برملا شن یک نفوذ که ٦/١ میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داده بود؛ در اوایل دسامبر به حالت تعلیق درآورد.

در مورد شراکت‌ها تنها توافقات زیادی در سال گذشته صورت گرفت.

ویزا و پی‌پال در جولای مشارکت استراتژیک خود را به اروپا گسترش دادند تا پرداخت‌های الکترونیک در فروشگاه و آنلاین را بصورت امن و راحت امکان‌پذیر سازند. این دو شرکت پیش از این، همکاری‌های خود را در منطقه امریکا و آسیا-پاسفیک شروع کرده بودند.

به علاوه پی‌پال بوسیله اجازه بانکداری خود در اروپا، به شبکه موسسات مالی ویزا پیوست تا در اروپا حساب‌های ویزا ارائه دهد که مصرف‌کنندگان و کسب و کار‌ها را قادر می‌ساخت تا از سرمایه‌های پی‌پال خود در هر مکانی از جهان که ویزا خدمات ارائه می‌کند، استفاده کنند.

پی‌پال همچنین همکاری‌های فعلی خود با مستر کارت را به منطقه آسیا پاسفیک گسترش داد.

این قرارداد حضور پی‌پال را در لحظه فروش امکانپذیرکرد و مسترپس را برای فروشندگان برین تری در منطقه فعال کرد. هر دو شرکت در حال برنامه‌ریزی برای همکاری در ایجاد فرصت‌هایی برای بهبود فن‌آوری‌های پرداخت‌های جدید مسترکارت هستند که امکان افزایش ارزش برای دارندگان مسترکارت، موسسات مالی و مشتریان پی‌پال ر فراهم می‌کند.

در بخش کیف پول گوشی همراه، پی‌پال همکاری خود با یکی دیگر از بازیگران اصلی بازار را اعلام کرد.

سامسونگ و پی‌پال در جولای اعلام کردند که یک همکاری استراتژیک را آغاز کرده‌اند که در آن پی‌پال یکی از شیوه‌های پرداخت سامسونگ‌پی خواهد بود به این معنی که در هر جایی که امکان استفاده از سامسونگ‌پی وجود دارد، پی‌پال نیز قابل استفاده خواهد بود، چه به صورت در اپلیکیشن، آنلاین یا در فروشگاه.

این همکاری در برین‌تری نیز وجود خواهد داشت و فروشندگان می‌توانند سامسونگ‌پی را به عنوان یکی از شیوه‌های پرداخت در اپلیکیشن یا آنلاین بپذیرند.

پی‌پال یک همکاری را نیز در چین با بایدو آغاز کرده است. براساس این توافق کیف پول گوشی همراه بایدو از سوی ١٧ میلیون فروشنده عضو پی‌پال در سراسر جهان پذیرفته خواهد شد.

پی‌پال همچنین همکاری‌هایی را با بانک‌ها در سال ٢٠١٧ آغاز کرد.

در جولای پی‌پال رابطه خود با بانک چیس را گسترش داد تا امکان دسترسی به فروشگاه‌ها را داشته باشد و کارتهای صادر شده توسط چیس را به حساب‌های جدید و یا از گذشته پی‌ پال اضافه کند و همچنین به مشتریان اجازه دهد تا از امتیازات چیس خود در هر جایی که پی‌پال وجود دارد بهره‌ ببرند. شولمن این نکات را در یک پست اعلام کرد.

چیس‌پی هم به عنوان یک گزینه برای انتقال وجه به کیف پول پی‌ پال افزوده شد. برین تری، بازوی تحلیلی پی‌پال، چیس پی را به عنوان یکی از شیوه‌های پرداخت در خرید اضافه می‌کند.

پی‌پال همچنین اعلام کرد که با سیتی همکاری خواهد کرد تا دارندگان کارت تنک یو امتیازات خود را در خرید‌هایی که پی‌پال را می‌پذیرند مورد استفاده قرار دهند. دو شرکت انتظار دارند این امکان در سال ٢٠١٨ برای دارندگان کارت امریکایی اجرایی شود. پی‌پال و سیتی اظهار کرده‌اند امکان توسعه این توانایی را برای دارندگان کارت خارج از امریکا نیز بررسی خواهند کرد.

براحتی می‌توان حدس زد این همکاری‌ها در سال ٢٠١٨ نیز برای پی‌پال ادامه خواهد داشت.

آرنولد گولدبرگ، جانشین فروش محصول و فن‌آوری از طریق ایمیل به پرداخت‌های موبایل امروز گفت: “پی‌پال به این دلیل متمایز است که تنها بستر پرداختی است که در ابعاد جهانی و در میان دو طرف اکوسیستم یعنی مصرف‌کنندگان و فروشندگان فعالیت می‌کند. به دلیل این ارزش یگانه و توانایی فعالیت در دستگاه‌ها و بسترهای مختلف ما توانسته‌ام در اکوسیستم فناوری با بانک‌ها، شرکت‌های فن‌آوری و شبکه‌های کارت همکاری داشته باشیم.”

آینده

درآمدهای ٣ ماهه اول پی‌پال نشان از رشد شرکت دارد.

ارزش ٢/٨ میلیونی با حساب‌های فعال در سه ماهه سوم اضافه شده است که یک رکورد برای پی‌ پال محسوب می‌شود.

حساب ٧٠ میلیون مصرف‌کننده از خدمات وان تاچ پی‌پال برای پرداخت استفاده کرده‌است، در حالی که ٦ میلیون فروشنده وان تاچ را پذیرفته‌اند.

از ١١٤ میلیارد دلار مجموع پرداخت‌ها در این سه ماهه، ٣٥ درصد از آن از ٤٠ میلیارد دلار تراکنش موبایلی حاصل شده است.

ارزش P2P نیز به رشد ادامه می‌دهد، بویژه در ونمو. ٢١ درصد از ارزش مجموع پرداخت‌ها در سه ماهه سوم در خود پی‌پال، ونمو و زوم انجام شده است.

ارزش ونمو با رشد ٩٣ درصدی در این سه ماهه به ٤/٩ میلیارد دلار رسید.

اما اینکه در سال ٢٠١٨ برای این شرکت چه پیش خواهد آمد، روشن است که همکاری‌ها ادامه خواهد داشت زیرا پی‌پال به یکی از متنوع‌ترین بسترهای کیف پول موبایل در جهان تبدیل شده است.

شرکت حتی به کاربران خود کمک می‌کند با کمک آکورنز یک اپلیکیشن سرمایه‌گذاری کوچک، برای بازنشستگی پول پس‌انداز کنند. در ابتدای امسال، تمامی مشتریان امریکایی پی‌ پال می‌توانند آکورنز را از پی‌پال گرفته و استفاده کنند.

هنگامی که مصرف‌کنندگان وارد حساب کاربری پی‌پال خود می‌شوند، می‌توانند از صفحه اصلی پی‌پال به حساب آکورنز خود متصل شوند. هنگامی که دو حساب به هم متصل شدند می‌توانند از طریق وبسایت و اپلیکیشن پی‌ پال از حساب خود برداشت کرده و آن را مدیریت کنند.

همکاری با آکورنز نشان‌دهنده دیگاه پی‌پال به بازار است.

گولدبرگ می‌گوید: “عملیات پی‌ پال برای دموکراتیزه کردن دسترسی به خدمات مالی است، و ما پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم. در چند سال گذشته، نگاه دقیقی به چگونگی استفاده مصرف‌کنندگان از خود بر روی تلفن همراه داشته‌ایم و اپلیکیشن تلفن همراه خود را بازطراحی کرده‌ایم تا به آنها راهی ساده‌تر و شخصی‌تر برای انتقال و مدیریت پول خود بدون توجه به مکان آنها ارائه دهیم.”

دیگر مطالب: