۸۸۷۰۰۲۱۵ [email protected]
Select Page

وقتی Aaron Flanagan شور و اشتیاق خود نسبت به کتاب های کمیک را تبدیل به کسب و کار خود کرد، برای انجام امور مالی و پرداخت ها ، از بستر پی پال استفاده کرد . آرون به همراه برادرش Comic Book Guys را در سال 2014 تاسیس کرد . او قضیه را اینطور تعریف می کند :

در Belfast هیچ جای خاصی برای طرفداران کمیک بوک وجود نداشت و من میخواستم یک جایی راه بندازم که خودم دوست داشتم به اونجا برم . و این فروشگاه کمیک بوک توی ذهنم ، شبیه هیچ فروشگاه دیگه ای نبود .

این فروشگاه جایی است که طرفداران کمیک بوک برای خرید کمیک بوک ، حرف زدن درباره ی کمیک های مختلف و حتی ساخت کمیک های خودشان به آن مراجعه می کنند. به نوعی این فروشگاه برای طرفداران کمیک ، حکم یک محیط اجتماعی دوستانه را دارد .

 

پی پال PayPal : مقرون به صرفه، قابل حمل و مدرن

 

وقتی وضعیت کسب و کار آرون به مرحله پرداخت رسید ، برای آرون بسیار روشن بود که چه انتظاری از بستر پرداختی خود دارد . او میگوید :

“گزینه های زیادی وجود دارد، اما PayPal ارزان ترین راه حل برای شروع کسب و کار کوچک است.”

اما صرفا بحث هزینه مطرح نبود .

ما یک راه حل داشتیم که مقرون به صرفه بود . پورتابل و قابل حمل بود و فرایند مدرنی داشت. چزی که مردم میخواهند ، مدرن به نظر رسیدن فرایندهایی است که با آن مواجه هستند . وقتی که به برخی از فروشگاه ها بروید، سیستم پرداخت آنها بسیار قدیمی است. این مثل رفتن به دهه 1960 است. این ها معمولا فروشگاه هایی هستند که اسمی از آن ها شنیده نشده است و خب هنگام پرداخت آدم دچار شک می شود.

مردم دوست دارند وقتی مثلا 100 دلار بابت یک کمیک پرداحت می کنند ، احساس اعتماد و اطمینان داشته باشند . از آنجا که پی پال یک نام شناخته شده بود ، ما با مشکل اطمینان سازی برای مشتریان مواجه نبودیم و مشتریان در ذهن خود هیچ شکی نسبت به فرایند پرداخت ندارند .

 

Comic Book Guys سریعا خود را به عنوان مکان تخصصی خرید کمیک بوک های جدید و عتیقه و کلکسیونی تثبیت کرد . جایی که مردم حاضر بودند ساعت ها با ماشین خود سفر کنند تا به Comic Book Guys برسند و محصول خود را بخرند یا صرفا به بحث و تبادل نظر و وقت گذراندن با طرفداران دیگر بپردازند .

رویدادهای خاص کمیک بوکی در Comic Book Guys از جمله بخش هایی از صنعت و تجارت کمیک بوک هستند که در آن برای ثبت نام و فرایند پرداخت ثبت نام ، گوشی های تلفن همراه یک بستر مناسب هستند . پی پال روی این بستر نیز فعال است :

وقتی که ما رویداد های خاص خود را برگزار می کنیم ، برای ثبت نام ها و پرداخت های پیش و در حین رویداد ، مشتریان لازم نیست معطل شوند و وقتشان تلف شود . فقط کافی است کارتخوان خود را در جیب داشته باشند . این دیوایس برای استفاده بسیار ساده و آسان است و چون به حساب فروش ما متصل است ، فرایند مبادلات ما را بسیار یکپارچه می کند. با استفاده از این خدمات پیپال ، ما میتوانیم فرایند های مالی و دریفات پرداخت مشتریان را در هر زمان و مکانی ممکن کنیم .

این کسب و کار به سرعت رشد کرد ، اما بعد از آن دچار رکود شد . آرون متوجه شد :

تا موقعی که نتوانیم یک انبار موجودی خوب داشته باشیم و شکل و شمایل عرضه ی خود را نوسازی نکنیم ، امکان رشد بیشتر نبود . برای اینکار ما سرمایه و بودجه بیشتری نیاز داشتیم اما به قدر کافی پول نداشتیم . این مشکلی است که بسیاری از کسب و کارهای کوچک هنگام رشد با آن مواجه می شوند .

ما وام های بانکی را بررسی کردیم اما شرایط بازپرداخت مناسبی نداشتند و بهره ی زیادی میگرفتند . علاوه بر آن نیاز به کلی کاغذبازی داشت که وقتی شما تک و تنها یک کسب و کار کوچک را اداره می کنید ، وقت برای این چیزها ندارید .

وقتی آرون متوجه طرح PayPal Working Capital یا سرمایه آتی پی پال شد ، فهمید که روند درخواست آن بسیار ساده و سرراست است .

ما به معنای واقعی کلمه ظرف 20 ثانیه فرم ثبت نام طرح را تکمیل کردیم و بعد 20 ثانیه ، پول داخل حساب ما بود. من باورم نمیشد که همچین چیزی به ما میتواند کمک کند تا کسب و کار خود را گسترش بدهیم .

او بعدتر توضیح داد که فروشگاه Comic Book Guys ابتدا شش هزار پوند صرف افزایش سطح سرمایه کرد . سپس دوباره از طریق همین طرح ، برای رفتن به یک مکان کسب و کار جدید کمک گرفت . آرون می گوید :

دومین زمان استفاده از PayPal Capital Working ارزشمند بود. به عنوان یک کسب و کار کوچک، تقریبا غیرممکن بود که فروشگاه را منتقل کنید و تمام وسایل جدید، اتصالات و مسائل ساخت و سازی را بدون کمک مالی وسیع انجام دهید.

اینبار آرون برای ده هزار پوند درخواست داد .

ما کارهای افزایش سرمایه را انجام داده بودیم و انبار خود را تقویت کرده بودیم و آماده بودیم که به مکان جدید منتقل شویم . اما برای اینکار باید هزینه کافی برای پرداخت به طراحان داخلی و معمارها و کارگران متخصص را تامین میکردیم . اگر قرار بود این هزینه از طرف بانک تامین شود ، در این پروسه سختی زیادی میکشیدیم . بدون PayPal Working Capital یا سرمایه آتی پی پال ما نمیتوانستیم رشد کنیم و به جای جدید منتقل شویم .

 

خدمت به comicsphere

امروز، Comic Book Guys یک فروشگاه برجسته در یکی از خیابان های اصلی خرید شهر دارد و دارای سهامی عظیم از 135،000 کمیک جاری و جمع آوری شده است.

“ما ظرف مدت 6 هفته یک فروشگاه با برند خود راه اندازی کردیم داریم. این فرصت برای عموم خرده فروشان و صاحبان کسب و کارهای کوچک نادیده گرفته شده است و سرمایه کاری پی پال PayPal یکی از بزرگترین عوامل در این مسیر است . “

حالا آرون در حال استخدام نیروهای تمام وقت است که به او و پدرش در گرداندن این مغازه و کسب و کار کمک کنند. این نشان دهنده ی گسترش یافتگی این کسب و کار است . فضای اجتماعی داخل مغازه حتی در مغازه جدید ، قوی تر و پویاتر است . آرون این طور توضیح می دهد :

مردم کهن سال ( هفتاد هشتاد سالی ) زیادی در روز به اینجا می آیند تا کمیک بوک های قدیمی و کلکسیونی خود را به فروش برسانند . آن ها هرکدام ممکن است چند صد کمیک داشته باشند. این کمک می کند که سطح روحیه و فضای فروشگاه بهتر شود . مردم عادی که به فروشگاه می آیند میتوانند این مبادله های کمیک بوکی را تماشا کنند.

در حال حاضر Comic Book Guys حتی کمیک بوک اختصاصی خود را منتشر کرده است . The Revenants ، داستان دو برادر است که به جنگ زامبی ها رفته اند. این کمیک بوک به طور رسمی و جدی چاپ شده است. حتی طراحان آن John McCrea  و  John McFarlane ، از طراحان معروف هستند که برای کمپانی های مارول و دی سی کمیک طراحی کرده اند ( از جمله بتمن ) .

نگاهی به آینده

با ایجاد فروشگاه جدید ، مالکان Comic Book Guys می خواهند در آینده ، سه مغازه متصل به این مغازه را خریداری کرده و یک فروشگاه کمیک بوک بزرگتری را ایجاد کنند . همچنین از طریق سایت خود ، به زودی به فروش آنلاین اقدام خواهند کرد .

آرون درباره فروش آنلاین میگوید :

ما در حال حاضر کمی در eBay و از طریق فیس بوک محصولات خود را به فروش می رسانیم. همه چیز از طریق پی پال پیاده می شود و پی پال همه چیز را به صورت یکپارچه انجام می دهد که فوق العاده است. این امر باعث می شود که فروش در کانال های مختلف بسیار آسان باشد .

با وجود این برنامه ها، آرون به چشم انداز اصلی خود پایبند است:

“بزرگترین موفقیت برای ما این واقعیت است که ما توانستیم یک رویا را به واقعیت تبدیل کنیم. واقعیت الان این شده است که مردم از درب مغازه ی ما به داخل می آیند ، مبادله و خرید خود را انجام می دهند و بعد می روند . این چیزی بود که من هرگز فکر نمیکردم در واقعیت برایمان اتفاق بیافتد. ما از روز اول از پی پال استفاده کرده ایم و سرویس و سهولت آن به قدری بود که باز هم از آن استفاده خواهیم کرد. من می دانم که ما همچنان در آینده رشد خواهیم کرد. “

مطالب مرتبط :