شرکت هایی مانند پی پل و ردیت و یوتیوب چگونه روش‌های جعلی سازی جهت جذب مشتری را پیدا کردند ؟ به عنوان نمونه چندین عامل وجود دارند که به یوتیوب کمک کردند تا تبدیل  به سرویس اشتراک ­گذاری ویدئویی برتر در وب شود. البته علت اصلی مقبولیت اولیۀ یوتیوب به این واقعیت برمی­گردد که محتوایی که در آن میزبانی شده بود یک محتوای ربوده شده بوده است. اگر بخواهید آخرین قسمت از مجموعۀ تلویزیونی لاست (گمشده) را رایگان تماشا کنید، یوتیوب بهترین گزینه است: نیازی به دانلود صف­بندی شده از طریق تورنت­ها نیست، فقط کافیست آن را از سِرور استریمینگ کنید. کیم داتکام متوجه شده بود که محتوای به سرقت رفته چگونه موجب مقبولیت یوتیوب شده است و همچنین دریافته بود که سیدینگ قسمتی از این محتوا می­تواند ترافیک مگاآپلود را برطرف کند. این روش قطعاً جواب می­داد. هر کسی که با محتوای به سرقت رفته بازی کند با مشکل مواجه خواهد شد. پس از اینکه گفته شد که محتوای سرقت شده، به غیر از یوتیوب، قسمت عمدۀ استراتژی این پلتفرم بوده است، مگاآپلود ورشکست شد.

 

نامۀ کیم داتکام به کارمندان خود که در نهایت مگاآپلود را محکوم کرده بود، یک تاکتیک از نوع حملۀ نسبتاً فراگیر و البته نتیجه­بخش برای پلتفرم­های سیدینگ است. به طور کلی، از پا درآوردن پلتفرم­ها و بازارهای دوسویه کار دشواری است. این مساله زمانی پیچیده­تر می­شود که مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هر دو باید به طور همزمان در یک پلتفرم باشند. در مورد سرویسی مانند یلپ (Yelp)، سمت مصرف کننده می­تواند مستقل از ورود تاجران به بازار، مشتری جذب کند. ولی در مورد بازارهایی همچون ای­بی (eBay) و وبگاه­هایی همچون کورا (Quora)، سمت مصرف کننده (خریداران، پرسش کنندگان و خوانندگان) و سمت تولید (فروشندگان، پاسخ­دهندگان) باید از روز اول تعاملات تا اوج تعاملات در یک پلتفرم باشند (ممکن است این افراد گروههای مجزایی نباشند). دلیل این امر این است که یک محصول خوداتکا بدون مشارکت کاربران سمت دیگر که محصولات مکمل را تولید می­کنند (کالاهایی برای فروش، پاسخ­هایی برای سوالات مطرح شده) هیچ ارزش ذاتی برای یک کاربر ندارند (ای­بی، کورا). زمانی که کاربران وارد پلتفرم می­شوند باید نشانه­ای از فعالیت از خود بروز دهند.

برخی از مالکین وبگاهها، مانند مگاآپلود، این مشکل را با ساخت نشانۀ کاذبی از فعالیت با انواع مختلف روشها حل کرده­اند (اگر مگاآپلود یک شهرک متروکۀ ویدئویی واقعی بود چه کسی حاضر می­شد به آن سر بزند؟). کاربران مبتدی فکر می­کنند پلتفرم در یک کسب و کار، حاضر و آماده است و می­توانند به فعالیت خود ادامه دهند. پایگاه کاربران با گذشت زمان بزرگتر می­شود و پلتفرم بدون اینکه مجبور به جعلی­سازی در این پایگاه شود، به فعالیت خود ادامه می­دهد.

معمولاً سه روش برای انجام این کار وجود دارد:

سیدینگ (بذرافشانی) و ودینگ (هرس کردن)

سرویس­های قرار ملاقات، جذب اولیه را با ساخت پروفایل­ها و گفت­وشنودهای جعلی تحریک می­کند. کاربرانی که وارد سایت می­شوند فعالیتهایی را مشاهده می­کنند و انگیزه پیدا می­کنند که در سایت باقی بمانند. سایتهای مارکت­پلیس نیز برای جذب خریداران و فروشندگان، فعالیتهای جعلی را نشان می­دهند.

سیدینگ یا بذرافشانی تقاضا

پی پل وارز و اریک ام.جکسون در این کتاب در مورد این موضوع صحبت کرده­اند که پی پل چگونه باعث رشد پایگاه فروشندگانی شد که با ایجاد تقاضای این سرویس بین خریداران، پی پل را پذیرفته بودند. پی پل پس از اینکه متوجه شد ای­بی پلتفرم کلیدی توزیع او می­باشد، به سراغ یک طرح ذکاوتمندانه جهت برانگیختن تقاضا رفت. آنها یک بات ساختند که کالاها را از طریق ای­بی خریداری می­کرد و سپس بر پرداخت پول این کالاها با استفاده از پی پل اصرار می­ورزید. این کار باعث شده بود که نه تنها فروشندگان کنجکاو شوند که بدانند این سرویس چیست، بلکه آنقدر به سمت این سرویس هجوم آوردند که اینقدر محبوب شده است. این واقعیت که این روش بهترین روش نسبت به سایر مکانیزم­های پرداخت در ای­بی بوده است فقط به استفاده­های مکرر از این روش کمک کرده است.

 

سیدینگ (بدرافشانی) عرضه

یک پلتفرم بدون وجود محصولات مکمل، بی­فایده خواهد بود. به خصوص، مارکت­پلیس­ها که بدون وجود فروشندگانی که پُست­هایی در این بازارها به اشتراک بگذارند، به فنا خواهند رفت. برخی از مارکت­پلیس­ها برای حل مشکل جوجه-تخم­مرغ، عرضۀ جعلی را اختراع کرده­اند تا بدین طریق خریدار جذب کنند. سرویس­هایی وجود دارند که مارکت­پلیس­ها به کمک آنها پروژه­های جعلی را به راه می­اندازند تا فعالیت کاذب را نشان دهند. استف سامارتینو توضیح داده است که سیدینگ  Rentoid.com را در اصل با خرید اقلام اولیه و سپس اجاره دادن آنها به دیگران انجام داده است(او این فرآیند را سرمایه­گذاری تقاضا نامیده است و واقعاً سیدینگ عرضه را انجام داده است).

البته یک روش برای این جنون واقعی وجود دارد.

از بذرهای جذاب استفاده کنید

وقتی در حال به دروغ جلوه دادن چیزی هستید، بهترین چیز را نیز پیشنهاد می­کنید. مگاآپلود می­دانست ویدئوهای موسیقی Collective Soul نسبت به ویدئوی خانگی سگ پشمالویی که در وان حمام خرناس می­کشد، ترافیک بیشتری به راه خواهد انداخت. سرویس­های قرار عشقی می­دانند مردان به دنبال چه هستند (چه کسی است که نداند!) و شبکه را پر از عکس­هایی از مدلهای آمریکای لاتین با علایق التقاطی می­کنند (البته علایق التقاطی زیاد مهم نیستند).

رفتاری که دوست دارید آن را در یک سایت مشاهده کنید، رواج دهید

استف هافمن، هم­بنیانگذار ردیت، اعتراف کرده است که سایت اشتراک­گذاری لینک ابتدا پر از پروفایل­های جعلی شده بود که لینکهایی را به منظور تحریک فعالیت افراد به اشتراک می­گذاشتند. راه­حل کلیدی این بوده است که لینک­هایی که باید در سایت گذاشته می­شدند در واقع نوعی محتوا بوده­اند که بنیانگذاران خواهان دیدن این محتواها در سایت بودند. ردیت نه تنها با این روش قدرتمند شده بود بلکه محتوای اولیه توانسته بود افرادی را جذب کند که به محتواهای مشابه علاقه­مند بودند و همچنین فرهنگ محتوای خوب را در جامعه به وجود آورده بود.

به مشوق­ ها توجه کنید

اگر در حال ابداع عرضه یا تقاضا هستید و نمی­خواهید همۀ این فرآیند را داخل شرکت خود انجام دهید، مجموعۀ کاربران اولیۀ خود را تشویق کنید تا فعالیت بیشتری انجام دهند. اگر به دنبال پیدا کردن کاربرانی هستید که می­توانند فعالیتی را با سرعت بالا و هزینۀ کم انجام دهند، ترک مکانیکی آمازون (Amazon Mechanical Turk) مکان خوبی برای شروع است. رقابتهای یوتیوبی نمونه­ای دیگر از دستیابی به استفادۀ اولیه­ای است که با مشوق­های ساختگی به اوج می­رسد.

از مقیاس ­ناپذیری استقبال کنید

مقیاس­پذیری از شما سنگ می­سازد! منظورم این است که لُب مطلب در مورد یک صنعت، مقیاس­پذیری آن است. البته، در اولین مرحله از حیات یک گروه و قبل از ویروسی شدن آن و قبل از دلبستگی افراد به آن، روشهای مقیاس­ناپذیر می­توانند به شروع سریع و موفقیت­آمیز کارها کمک کنند. ادمین­های سایت کورا (Quora) در شروع کار خودشان به سوالات زیادی پاسخ می­دادند. برایان چسکی توضیح داده است که چگونه با رفتن به درب منازل تک تک کاربران سایت ایر­بی­ان­بی (AirBnB) آنها را جذب کرده است.

گاهی اوقات به جای اتوماتیک­سازی چیزی و آزمایش آن صدها بار، بهتر است عملاً بیاموزید که چگونه کار می­کند و سپس آن را اتوماتیک سازید.

از همه مهمتر اینکه، سیدینگ فعالیت اولیه به شما کمک می­کند تا به عنوان یک کاربر، محصول مورد نظر را تجربه کنید. یک نوع آموزش گرانبها!