کسب و کارهای کوچک ستون فقرات اقتصاد ما هستند. آنها 99 درصد از تمام شرکت‌های ایالات متحده را تشکیل می دهند، 57 میلیون نفر در ایالات متحده را به کار گرفته‌اند و 63 درصد از شغل های خالص جدید را تشکیل می‌دهند. علاوه بر ایجاد شغل و ایجاد فرصت‌های اقتصادی، شرکت‌های کوچک نقش مهمی را در ارتقاء نوآوری، رقابت و تنوع ایفا می کنند. اما ایجاد یک کسب و کار با چالش‌های بسیاری همراه است. در ادامه گفت و گوی سایت پیپال با کتی لتمن (Katie Luttmann) که از زنان ایجاد کننده خرده فروشی میسِن جَر ( Mason Jar) است را برای شما به فارسی بازنشر می دهیم ، تا از خلال این گفت و گو با چالش های پیش روی کسب و کارهای کوچک و نحوه ی حل کردن آن ها آشنا شوید . پس اگر به دنبال ایجاد ایجاد کسب و کارهای کوچک هستید ، این گفت و گو را از دست ندهید .

صحبتهای مؤسس شرکت میسِن جَر ( Mason Jar)  دربارهی سازگاری با چشم‌انداز جدید خرده‌فروشی و کسب و کارهای کوچک

بیل رِدی: برایمان کمی درباری Mason Jar بگو.

کتی لتمن: Mason Jar یک بوتیک لباس است که برای زنان جوان طراحی شده. ما کسب و کارمان را به عنوان فروشگاه آنلاین در سال 2014 تأسیس کردیم و از آن موقع تا به حال دو فروشگاه خرده‌فروشی فیزیکی در آریزونا و داکوتای جنوبی ایجاد کردیم، که همچنین انبار ما نیز آن‌جاست. نیروی پیش‌ران ما برای تأسیس فروشگاه‌های فیزیکی‌مان، ارتقاء فروش آنلاینمان بود. اولین کارمند تمام‌وقتمان را در سال 2016 استخدام کردیم و در حال حاضر 26 کارمند داریم، که این قطعاً به معنای رشد ما است.

بیل رِدی: چه چیزی الهام بخش شما برای راه‌اندازی این کسب و کار بود؟

کتی لتمن: پدرم یک کارآفرین بود، بنابراین من هم‌زمان با رشدم از او الهام گرفته بودم. همچنین همیشه می‌دانستم که می‌خواهم رییس خودم باشم، و به عنوان یک مادر، برای تنظیم وقتم نیازمند انعطاف پذیریم، تا بتوانم با بچه‌هایم وقت بگذرانم. به این دلایل، این که بخواهم شرکت خودم را راه‌اندازی کنم کار عاقلانه‌ای نبود. به علاوه من همیشه مُد را دوست داشتم، و حتی زمانی در نظر داشتم به مؤسسه‌ی آموزشی مُد لس‌آنجلس بروم.

بیل رِدی: وقتی داشتید کسب و کارتان را راه‌اندازی می‌کردید با هیچ چالش یا غافل‌گیری‌ای روبه‌رو شدید؟

کتی لتمن: به عنوان یک بوتیک، برای موفق شدن مهم است که در زمان مناسب وارد بازار شوی، و خوشبختانه ما این کار را کردیم. فکر می‌کنم بزرگترین چالشی که به عنوان یک کسب و کار با آن روبه‌رو شدیم، پاسخ دادن به تقاضایی بود که به سرعت رشد می‌کرد. ما حالا می‌فهمیم که آن تقاضا چه قدر سریع رشد می‌کرد.

بیل رِدی: در چند سال گذشته تجارت و خرده‌فروشی چگونه تغییر کرده است؟

کتی لتمن: جالب است بدانید هم‌زمان که فروشگاه‌های بزرگ سنتی لباس در حال تلاش‌اند، کسب و کارهای کوچک‌تر و خانوادگی در حال موفق شدنند. در حالی که مشخصاً مصرف‌کنندگان برای مقاصد معینی آنلاین می‌شوند، اما همچنان تجربه‌ی خرید از بوتیک را ارزشمند می‌دانند. در واقع، اخیراً خواندم که ماهانه چیزی در حدود 500 بوتیک باز می‌شود، پس قطعاً تقاضای زیادی در این بخش وجود دارد.

بیل رِدی: در چه صورت و تحت چه شرایطی کسب و کار شما تحت فشار قرار می‌گیرد؟

کتی لتمن: تغییرات تکنولوژیک در خرده‌فروشی به این معنی است که ما زمان و منابع بیشتری را صرف محیط‌هایی مثل فیس‌بوک می‌کنیم، و هر فروش دارد هزینه‌ی بیشتر می‌برد. ما همچنین منابع بیشتری را به تبلیغات و انواع جدید محتوا، مثل بازاریابی ویدیویی و پیامکی اختصاص می‌دهیم.

بیل رِدی: برای رقابتی کردن کسب و کارتان و محافظت از خودتان در برابر تغییرات چشم‌انداز خرده‌فروشی و تجارت، چه کرده‌اید؟

کتی لتمن: یکی از گام‌های کلیدی که ما برای متمایز کردن خودمان انجام داده‌ایم ساختن یک وبسایت جدید است، که طراحی شده تا مطمئن بمانیم که از دیگر بوتیک‌های مشابه برجسته‌تریم. با توجه به صنعتی که در حال حاضر در آنیم، ما با هوشمندی یک عکاس حرفه‌ای استخدام کردیم و یک طراح گرافیک بین کارمندانمان داریم تا اطمینان حاصل کنیم از جنبه‌ی بصری برجسته‌ایم. ما مداوماً از تکنیک‌های جدید بازاریابی استفاده می‌کنیم تا ببینیم کدامشان بهتر کار می‌کند.

بیل رِدی: آیا پِی‌پال (PayPal) به رشد کسب و کار شما کمک کرده‌ است؟

کتی لتمن: پِی‌پال (PayPal) در سایت ما ثابت‌شده و بسیار محبوب است، بخشی به این خاطر است که فرایند پرداخت را ساده‌تر می‌کند، و همچنین مشتری‌های ما راحتی یک برند قابل‌اعتماد را هنگام پرداخت آنلاین دوست دارند. ما کیف‌پول‌های دیگری را نیز امتحان کردیم، اما تجربه‌ی موفقی نبود. اما با پِی‌پال (PayPal) پرداخت تنها چند کلیک است و بعد کار تمام است. همچنین توانایی دسترسی فوری به وجوه‌ مالی‌مان، برای ما به عنوان صاحبان یک کسب و کار کوچک قابلیت بزرگی است. کار کردن با قابلیت وام‌های سرمایه‌ای پِی‌پال (PayPal) برای کسب و کار ما کمک بسیار بزرگی بوده، چرا که مجبور نبودیم از طریق فرایند سنتی وام گرفتن از بانک اقدام کنیم، و همیشه نرخ بهره‌ی پایین موردنظرمان را یافته‌ایم.

بیل رِدی: آیا با هیچ سرویس دهنده‌ای همکاری کرده‌اید که قابل توصیه به کسانی باشد که به دنبال راه‌اندازی کسب و کارند؟

کتی لتمن: بله، ما از شاپیفای (Shopify) استفاده می‌کنیم که یک محیط تعاملی عالی برای کسب و کارهایی است که تازه آغاز به کار کرده‌اند. خدماتی که شاپیفای (Shopify) به مشتری ارائه می‌کند بسیار سطح بالاست، به ویژه کمکی که آن‌ها در زمینه‌ی منطقه‌ی فروش به ما کرده‌اند.

بیل رِدی: چه توصیه‌ای به کسب و کارهای کوچک دارید تا کمکشان کند و در محیط تجارتی جدید رقابت کنند؟

کتی لتمن: من فکر می‌کنم خیلی مهم است که صاحبان کسب و کارهای کوچک همیشه به نام تجاریشان پای‌بند بمانند. ساختن یک سبک منحصر به فرد و قابل شناسایی چیزی است که کمک می‌کند مشتریان وفادار پیدا کنیم. همچنین می‌خواستم بگویم کسب و کارهای کوچک نیاز دارند تا مداوماً استراتژی‌های جدید بازاریابی را امتحان کنند، چرا که استراتژی‌ای که برای یک کسب و کار جواب می‌دهد، همیشه برای دیگری هم جواب نخواهد داد.

این بخشی از مجموعه‌مصاحبه‌هایی با مشتریان پِی‌پال (PayPal) است که کسب و کارهای کوچک دارند.

مطالب مرتبط :