۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

چرا بیت کوین اهمیت دارد ؟ این تکنولوژی جدید به ظاهر غیر منتظره ،در واقع نتیجه دو دهه تحقیق و توسعه توسط محققان بی‌نام و نشان است. آرمانگرایان سیاسی چشم انداز آزادی و انقلاب را بر روی آن طرح ریزی می کنند. نخبگان را تحقیر می کنند. از طرف دیگر تکنولوژییست ها و خوره های کامپیوتر را در جای خود میخکوب می کند و آنها پتانسیل زیادی را در آن می بینند و شبها و آخر هفته های خود را با آن می گذرانند.

طرفداران بیت کوین:   Channon Hodge, David Gillen ، Kimberly Moy، Aaron Byrd.

در حالی که قانونگذاران مزایا و معایب بیت کوین را مورد بحث قرار می‌دهند، این پول رایج دیجیتال، این سوال را القا می‌کند: چه جیزی پول می سازد؟ پول؟

توسط Channon Hodge, David Gillen, Kimberly Moy و Aaron Byrd . تاریخ انتشار نوامبر 24 ، 2013.

در نهایت، محصولات اصلی، شرکت‌ها و صنایع برای تجارتی کردن آن بیرون می‌آیند.و وقتی تاثیر آن زیاد شد؛ بسیاری از مردم تعجب می‌کنند که چرا قدرت آن از ابتدا آشکارتر نبود.

درباره چه تکنولوژی صحبت می‌کنم؟ کامپیوترهای شخصی در سال ۱۹۷۵، اینترنت در سال ۱۹۹۳، و من معتقدم بیت کوین در سال ۲۰۱۴.

به سختی می توان بیت کوین را به عنوان موضوعی کشف نشده عنوان کرد ، هنوز بین آنچه که مطبوعات و بسیاری از افراد عادی و البته چیزی که بسیاری از منتقدان فناوری معتقدند بیت کوین است معتقدند بیت کوین است، اختلاف وجود دارد. در این پست ، توضیح خواهم داد که چرا بیت کوین تعداد زیادی برنامه نویسان و کارآفرینان Silicon Valley دارد ، و به نظر من پتانسیل آینده بیت کوین چیست.

اول ، بیت کوین در اصل پیشرفت در علم کامپیوتر است که براساس بیست سال تحقیق در مورد ارز رمزنگاری و ۴۰ سال تحقیق رمزنگاری توسط هزاران محقق در سراسر جهان ساخته شده‌است.

بیت کوین اولین راه حل عملی برای یک مشکل دیرینه در علم رایانه است که به آن مسئله Byzantine  Generals ( ژنرال های بیزانس ) گفته می شود. نقل قول از مقاله اصلی که B.G.P را تعریف می کند: “[تصور کنید] گروهی از ژنرال های ارتش بیزانس با سربازان خود در اطراف یک شهر دشمن اردو زدند. برای برقراری ارتباط فقط با پیام رسان باشد، ژنرال‌ها باید با یک برنامه جنگی مشترک موافقت کنند. با این حال، یک یا چند نفر از آن‌ها ممکن است خائن باشند که سعی خواهند کرد دیگران را گیج کنند. مشکل این است که الگوریتمی را پیدا کنید تا اطمینان حاصل شود که ژنرالهای وفادار به توافق خواهند رسید. ”

به طور کلی ، B.G.P. این سؤال را ایجاد می کند که چگونه می توان اعتماد بین احزاب غیر مرتبط با شبکه غیرقابل اعتماد مانند اینترنت را برقرار کرد.

نتیجه عملی حل این مشکل این است که بیت کوین برای اولین بار راهی برای یک کاربر اینترنت برای انتقال یک قطعه منحصر به فرد از مالکیت دیجیتال به یک کاربر اینترنتی دیگر می‌دهد. نتیجه عملی حل این مشکل این است که بیت کوین ، برای اولین بار راهی را برای یک کاربر اینترنت فراهم می کند تا بخشی از دارایی های دیجیتالی را به کاربر دیگری اینترنت منتقل کند، به گونه ای که انتقال تضمین شده و ایمن باشد ، همه می دانند که این انتقال صورت گرفته است و هیچ کس نمی تواند مشروعیت انتقال را به چالش بکشد. مشکل است که بخواهیم در مورد عواقب این پیشرفت غیر منتظره اغراق کنیم.

چه نوع اموال دیجیتالی ممکن است از این طریق منتقل شود؟ در مورد امضاهای دیجیتال ، قراردادهای دیجیتالی ، کلیدهای دیجیتال (قفل های بدنی یا قفل های آنلاین) ، مالکیت دیجیتالی دارایی های فیزیکی مانند اتومبیل و خانه ، سهام و اوراق دیجیتال و… و پول دیجیتال فکر کنید.

همه اینها از طریق یک شبکه مطمئن توزیع شده که به یک واسطه مرکزی مانند بانک یا کارگزار احتیاج ندارد یا متکی نیست. به این شکل که فقط صاحب دارایی می تواند آن را ارسال کند ، فقط گیرنده مورد نظر می تواند آن را دریافت کند ، دارایی می تواند همزمان در یک مکان وجود داشته باشد و هر کس می تواند معاملات و مالکیت کلیه دارایی ها را در هر زمان که بخواهد اعتبار دهد و قانونی کند.

بیت کوین چطور کار میکند؟

بیت کوین یک دفترچه توزیع شده در سطح اینترنت است. شما با خرید تعداد مشخصی از اسلات ها ، یا به صورت نقدی یا با فروش یک محصول و خدمات برای بیت کوین ، وارد دفترچه می شوید. شما با فروش بیت کوین خود به شخص دیگری که مایل به خرید در دفتر اصلی است ، در دفترچه مبلغ فروش می گذارید. هرکسی در جهان می تواند هر زمان که بخواهد ، بدون نیاز به تأیید مورد نیاز ، و بدون هزینه و یا خیلی کم ، از دفتر اصلی خرید و فروش کند. خود ” سکه” به سادگی در دفتر جای می‌گیرند، مشابه برخی روش‌ها برای کسب کرسی در بورس اوراق بهادار، به جز در معاملات جهانی واقعی.

دفتر بیت کوین نوع جدیدی از سیستم پرداخت است. هرکسی در جهان می تواند هر مقدار از ارزش بیت کوین را صرفاً با انتقال مالکیت اسلات مربوطه در دفترخانه پرداخت کند. ارزش خود را وارد کنید ، آن را انتقال دهید ، گیرنده از ارزش خود خارج می شود ، هیچ مجوز لازم و در بسیاری موارد بدون هیچ گونه هزینه ای انجام می شود.

قسمت آخر بسیار مهم است. بیت کوین اولین سیستم پرداخت اینترنتی است که در آن معاملات یا بدون هزینه و یا هزینه بسیار کم انجام می شود. سیستم های پرداخت موجود حدود 2 تا 3 درصد هزینه دارند و این در کشورهای توسعه یافته است. در بسیاری از مکان های دیگر ، سیستم پرداخت مدرن وجود ندارد یا نرخ ها بطور قابل توجهی بالاتر است.

بیت کوین یک ابزار حامل دیجیتال است. این راهی برای مبادله پول یا دارایی بین طرفین است که اعتماد قبلی ندارند. : رشته ای از اعداد از طریق ایمیل یا پیام متنی در ساده ترین حالت ارسال می شود. لازم نیست فرستنده یا گیرنده را بشناسید یا به او اعتماد کنید. درمورد این ، هیچ بازپرداختی وجود ندارد ، این بخشی است که به معنای واقعی کلمه مانند پول نقد است ، اگر پول یا دارایی دارید ، می توانید با پرداخت آن هزینه کنید. اگر اینکار را نکنید ، نمی توانید. این کاملاً جدید است و قبلاً هرگز به شکل دیجیتالی وجود نداشته است.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است ، که ارزش آن مستقیماً بر دو چیز استوار است : استفاده از سیستم پرداخت امروزی ، حجم و سرعت پرداخت های موجود در دفترچه و گمانه زنی ها در مورد استفاده آینده از سیستم پرداخت. این بخشی است که باعث سردرگمی مردم می شود. . این به این معنی نیست که واحد پول بیت کوین ارزش دلخواه خود را دارد و سپس مردم با آن تجارت می کنند بلکه به این معنی است که مردم می توانند با بیت کوین* (هرجایی ، هر مکان ، بدون کلاهبرداری و هزینه های ناچیز یا بسیار کم) تجارت کنند و در نتیجه ارزش آن را داشته باشد.

شاید گمان شود که ارزش پول بیت کوین بیشتر بر مبنای حدس و گمان است تا حجم پرداخت واقعی اما به همان اندازه درست است که این گمانه‌زنی‌ها قیمت بسیار بالایی را برای پول رایج ایجاد می‌کنند که پرداخت آن عملا امکان پذیر باشد . ارز بیت کوین قبل از آنکه بتواند هر مقدار از حجم پرداخت در دنیای واقعی را تحمل کند ، باید ارزش داشته باشد. این مشکل کلاسیک “مرغ و تخم مرغ” با فناوری جدید است: تا زمانی که ارزش زیادی نداشته باشد ، فناوری جدید ارزش چندانی ندارد و بنابراین این واقعیت که بیت کوین به دلیل احتکار در حال افزایش است، باعث می‌شود واقعیت سودمندی آن بسیار سریع‌تر آشکار شود.

منتقدان بیت کوین به استفاده محدود توسط مصرف کنندگان عادی و بازرگانان اشاره می کنند اما همین انتقاد نسبت به کامپیوترهای شخصی و اینترنت در همان مرحله بود. هر روز مصرف کنندگان و بازرگانان در سراسر جهان در حال خرید ، استفاده و فروش بیشتر و بیشتر بیت کوین است. تعداد کل هنوز اندک است ، اما به سرعت در حال رشد هستند و با پیشرفت ابزارها و فن آوری های بیت کوین* ، سهولت استفاده برای همه شرکت کنندگان به سرعت افزایش می یابد. به یاد داشته باشید که قبلا حتی ورود به اینترنت از لحاظ فنی چالش برانگیز بود. حالا اینطور نیست.

انتقاد مبنی بر اینکه بازرگانان بیت کوین را به دلیل نوسانات آن نمی پذیرند نیز نادرست است. بیت کوین* را می توان به عنوان یک سیستم پرداخت استفاده کرد. بازرگانان نیازی به نگه داشتن ارز بیت کوین ندارند و در هر زمان می توانند از نوسانات بیت کوین خبردار شوند. هر مصرف کننده یا تاجر می تواند هر زمان که بخواهد بیت کوین و ارزهای دیگر را تجارت و خارج کنند.

چرا هر بازرگان بصورت آنلاین یا در دنیای واقعی می خواهد بیت کوین را به عنوان پرداخت بپذیرد ، با توجه به تعداد کمی از مصرف کنندگان که می خواهند با آن پرداخت کنند؟ شریک من کریس دیکسون اخیرا این مثال را آورده است:

“مثلا شما دستگاه های الکترونیک را بصورت آنلاین می فروشید. سود ناخالص در این شرکت‌ها معمولا کم‌تر از ۵ درصد است، به این معنی است که ۲.۵ درصد از هزینه‌های پرداخت معمولی،نیمی از بودجه را کاهش می دهند. این پولی است که می تواند در تجارت دوباره سرمایه گذاری شود ، به مصرف کنندگان بازگردانده شود یا توسط دولت مالیات گرفته شود. از بین همه این گزینه ها ، واگذاری 2.5 درصد به بانک ها برای جابجایی بیت در اینترنت ، بدترین انتخاب ممکن است. یک چالش دیگر که تجار با پرداخت آن مواجه هستند، پذیرش پرداخت‌های بین‌المللی است. اگر در این فکر هستید که چرا محصول یا سرویس مورد علاقه شما در کشور شما موجود نیست، پاسخ اغلب پرداخت است.

علاوه بر این ، بازرگانان به شدت جذب بیت کوین می شوند زیرا خطر تقلب در کارت اعتباری را از بین می برد.  این نوعی کلاهبرداری است که بسیاری از مجرمان را به سمت سرقت اطلاعات شخصی مشتری و شماره کارتهای اعتباری سوق می دهد.

از آنجا که بیت کوین یک ابزار حامل دیجیتال است، گیرنده پرداخت هیچ اطلاعاتی را از فرستنده دریافت نمی‌کند که می‌تواند برای دزدیدن پول از فرستنده از آن استفاده کند، یا به وسیله آن تاجر یا یک جنایتکار که اطلاعات مربوط به تاجر را می‌دزدد، به کار رود.

کلاهبرداری کارت اعتباری برای بازرگانان ، پردازنده های کارت اعتباری و بانک ها آنقدر زیاد است که سیستم های شناسایی تقلب آنلاین به صورت مویی انجام می شوند تا معاملات را که حتی کمی مشکوک به نظر می رسند را متوقف کنند ، در واقع چه کلاهبرداری باشند یا نه. در نتیجه، بسیاری از بازرگانان آنلاین مجبور به تغییر ۵ تا ۱۰ درصد سفارشات دریافتی هستند که اگر مشتریان با بیت کوین* پول پرداخت می‌کردند، در آنجا چنین تقلبی امکان پذیر نیست.از آنجایی که این ها دستوراتی هستند که پیش از این صادر شده‌اند، به طور ذاتی بیش‌ترین سفارشات را دارند که یک تاجر می‌تواند دریافت کند، بنابراین توانایی گرفتن آن‌ها سود تجار را بسیار افزایش خواهد داد.

خواص ضد تقلب بیت کوین حتی به دنیای فیزیکی فروشگاه های خرده فروشی و خریداران گسترش یافته است. به عنوان مثال ، با بیت کوین ، هک بزرگی که اخیراً اطلاعات کارت اعتباری مصرف کنندگان 70 میلیون نفر از زنجیره فروشگاه های Target را به سرقت برده است ، امکان پذیر نخواهد بود. اینجاست که مشخص می شود بیت کوین* چگونه کار می کند.

شما سبد خرید خود را پر می کنید و مانند گذشته به ایستگاه پرداخت می روید اما به جای تحویل کارت اعتباری خود برای پرداخت ، تلفن هوشمند خود را بیرون می آورید و یک تصویر QR از کد QR نمایش داده شده توسط صندوق پول می گیرید. کد QR شامل کلیه اطلاعات مورد نیاز برای ارسال بیت کوین به Target از جمله مقدار است. بر روی “تأیید” روی تلفن خود کلیک می کنید و معامله انجام می شود (از جمله تبدیل دلار از حساب خود به بیت کوین ، اگر هیچ بیت کوینی نداشتید).

Target خوشحال است زیرا پول در قالب بیت کوین* دارد که در صورت تمایل می تواند فوراً به دلار تبدیل شود و هیچ هزینه پردازشی ندارد، شما خوشحال هستید چون هیچ راهی برای هکرها وجود ندارد که اطلاعات شخصی شما را بدزدند و جنایت سازمان‌یافته ناراحت است. (خوب، شاید مجرمان هنوز خوشحال باشند) آنها سعی کنند به طور مستقیم از سیستم های کامپیوتری کاملاً ضعیف تجاری پول بدزدند. حتی اگر موفق شوند، مصرف کنندگان ریسک ضرر، کلاهبرداری و یا سرقت هویت را ندارند.

من می خواهم منتقدینی را خطاب قرار دهم که معتقدند بیت کوین پناهگاه رفتار بد است ، جایی برای  جنایتکاران و تروریست ها که بتوانند پول را به صورت ناشناس و بدون مجازات منتقل کنند. این یک افسانه است که بیشتر با پوشش مطبوعاتی حساسیت گرایانه و درک ناقص از فناوری ترویج می شود. تقریباً مانند ایمیل که کاملاً قابل ردیابی است ، بیت کوین نام مستعار است ، اما ناشناس نیست. علاوه بر این، همه تراکنش ها در شبکه بیت کوین برای همیشه در رکورد بیت کوین ردیابی و ثبت می‌شوند. در نتیجه ، برای ردیابی نیروی انتظامی ، بیت کوین بطور قابل توجهی آسانتر از پول نقد ، طلا یا الماس است.

____________________________________________________________

در صورتی که داخل ایران هستید و قصد خرید آنلاین و اعتباری از سایت های خارجی و فروشگاه های آنلاین خارج از کشور ( از جمله فروشگاه های خارجی اینستاگرام ) را دارید ، میتوانید از خدمات سایت پی آسان در این زمینه استفاده کنید :