کسب و کار کوچک شما ممکن است کالاهای شما به راحتی و در امنیت کامل به صورت فیزیکی بفروشد و تحویل مشتری دهد . یا ممکن است که فروشگاه آنلاین دیجیتال شما از طریق پرداخت های اعتباری و ارائه کالای دیجیتال درآمد داشته باشد. اما چرا فقط می خواهید یک منبع درآمد از فروشگاه آنلاین خود داشته باشید ؟

با WooCommerce، شما مجبور نیستید خود را به یک نوع محصول محدود کنید – شما می توانید خیلی بیشتر به فروش برسید. و با انجام این کار، می توانید سود خود را افزایش دهید، فروشگاه خود را برجسته کنید و شاید حتی رضایت مشتریان را افزایش دهید.

بیایید بررسی کنیم که ووکامرس و شرکت ها و سایت های مشابه آن چگونه می تواند به افزایش درآمد شما به چهار روش متفاوت( فروش فیزیکالی کالا ، فروش دیجیتالی ، عضویت پذیری مشتریان و صرفه جویی در زمان ، منجر می شود.

یک : محصولات فیزیکی

فروش محصولات فیزیکی از طریق فروشگاه آنلاین به این صورت است که مشتریان سفارش می دهند و سفارشات در انبار به ترتیب زمان شفارش مرتب و ارسال می شود . اما در این فروش ، صرفا تا وقتی که به خوبی برای جذب مشتری بازاریابی کرده باشید ، درآمد دارید . این مدل شاید همیشه منجر به افزایش درآمد منجر نشود .

یکی از چالش های کلیدی در مورد فروش محصولات فیزیکی این است که آنها را به صورت اشتراکی و عضویتی ارائه دهیم. مدل اشتراک یک راه عالی برای ارائه محصولات به صورتی راحت و سریع است . اگر مشتریان عضویتی خود را بتوانید حفظ کنید و پشتیبانی خوبی به آن ها ارائه دهید ، به میزان قابل توجهی افزایش درآمد ماهانه شما را در پی دارد .

این مدل مناسب محصولاتی است که به طور منظم نیاز روزانه مردم است مثل مواد غذایی و نوشیدنی . برنامه هایی مثل ارائه یک پیشنهاد ویژه ی ارزان ، یا یک جایزه یا یک هدیه مخصوص مشتریان عضو شده ، به طور روتین و ماهانه ، میتواند به خوبی عمل کند .

 

دو : محصولات دیجیتال

محصولات دیجیتال که عموما تنها را عرضه آن ها فروشگاه های آنلاین است ، از نظر قیمت گذاری و ارائه به مشتری از همان قاعده ی کالاهای فیزیکال پیروی می کنند با این تفاوت که نمیتوان از آن ها در دنیای واقعی استفاده کرد و تنها مصرف آنها دیجیتال و بر بستر دنیای مجازی و وب است . میتوانید در کنار محصولات فیزیکی خود ، چنین محصولاتی را مرتبط با چیزهایی که می فروشید، ارائه کنید .

یکی از رایج ترین این محصولات در فروشگاه آنلاین ، ارائه محصولات آموزشی و علمی است . این محصولات معمولا در قالب وبینارها ، کتاب های الکترونیکی و مقالات علمی و یا پادکست ها قابل دانلود هستند .

اگر تا به حال فروش محصولات علمی و آموزشی دیجیتال را انجام داده اید ، میتوانید مدل اشتراکی که در عنوان قبلی به آن پرداختیم را در همین زمینه نیز استفاده کنید .

 

سه : باشگاه عضویت و مشتریان

مشتریان صرفا انتظار ارائه پیشنهاد ها و هدیه های شگفت انگیز و پشتیبانی برجسته نمی خواهند . میخواهند احساس کنند با خرید چیزی ، بخشی از یک چیز منحصر به فرد هستند و فرایند صمیمانه ای را طی می کنند.

این مسئله و تمایل در مشتریان ، باعث به وجود آمدن مفهومی در دنیای فروشگاه آنلاین شده است که تحت عناوینی مثل باشگاه مشتریان و اعضا آن ها را جلب می کند. چیزهایی مثل مسابقه ها بین اعضا ، تولید محتوای اختصاصی برای آن ها و ساخت محصولاتی منحصر به فرد برای آن ها ، از مصادیق چنین مدل هایی است .

اگر میخواهید مدل های عضویت خاصی خود را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید، فکر کنید که چه محصولاتی یا محتوا به اندازه کافی مطلوب است  تا بتوان عضویت مستمر مشتری را برای شما تامین کند. آیا می خواهید محدودیتی برای محصولات خاص ایجاد کنید؟ یا فقط به اعضا اجازه می دهید به پست های وبلاگ شما دسترسی داشته باشند که پر از تحصیلات ارزشمند و خواندنی است؟

 

چهار : صرفه جویی در وقت مشتری

وقت هر کسی بسیار ارزشمند است . اصلا به همین خاطر کلی محصول ساخته شده اند تا در وقت مشتریان صرفه جویی ایجاد کنند. همین اهمیت این مسئله است که منجر به تولید و ارائه محصولات فیزیکی و دیجیتالی داغ برای صرفه جویی در زمان شده است و اساس تشکیل بانک های مدرن و درگاه های پرداختی آنلاین را تشکیل داده است .

اگر شما یک کارشناس و متحصص در حرفه و زمینه ی شغلی خود هستید ولی نمیتوانید فروش خوبی داشته باشید ، احتمال زیاد به این خاطر است که فرایند و عملیات فروش و پرداخت فروشگاه آنلاین شما سرعت کافی را ندارد و وقت مشتریان را زیاد تلف می کند .

می توانید مقالات زیادی را در این زمینه مطالعه کنید و یاد بگیرید . علاوه بر آن میتوانید از پلتفرم های موجود مثل پی پال  و ووکامرس و .. استفاده کنید که بستر های مناسبی برای پرداخت های یکپارچه و انتقال پول را در اختیار شما قرار می دهند .

پیشنهاد دیگر : افزایش درآمد با افزودن طبقه محصولات جدید به سایت

شما می توانید در ادامه طبف و دامنه ی انواع محصولاتی که ارائه  می دهید را گسترش دهید . اضافه کردن تنوع محصولات ، از روش هایی است که علاوه بر افزایش درآمد ثابت و روتین ، به افزایش امنیت تجارت شما کمک می کند و ماه های کمفروش محصول اصلی شما را از نظر درآمدی پوشش می دهد و البته مشتریان متنوع تر و جدید تری به عنوان  مخاطب سایت و محصولات شما به ارمغان می آورد .

در پایان امیدواریم که بتوانید با استفاده از این روش ها و روش های ابداعی خود ، فروشگاه آنلاین شما بتواند بیش از پیش به رشد خود ادامه دهد .