۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

من بسیاری از مقالات را در مورد افزایش در آمد و در آوردن 10 هزار دلار و حتی بیشتر را به صورتی فوری دیده ام. برای من اینگونه نیست و من می خواهم روشی واقع بینانه تر به شما نشان دهم که فریلنسرها می توانند با افزایش زمان و افزایش قیمت ها و کیفیت مشتری در طی زمان ، درآمد بیشتری از طریق فریلنسینگ کسب کنند.

( این متن ترجمه ای است از مقاله How I Made $10,016 in October Freelancing نوشته ی Jyssica Schwartz )

 

تصویر صفحه اکسل من. ستون سمت چپ ، پرداختهای از PayPal و ستون سمت راست ، پرداختهای خارج از PayPal است. در ستون اخر سمت راست ، مجموع کل درآمد است.

 

طی دو سال گذشته که از طریق فریلنسینگ به کسب درآمد پرداخته ام، ماه های زیادی حقوق 8000 دلاری داشته ام و اکثرا درامدم بین رنج 7-8 هزار دلار بوده است. اما ماه October اولین ماه 10 هزاردلاری من بوده است. میخواهم در این مطلب به شما نشان دهم که چگونه به این عدد برسید.

چه چیزی نسبت به قبل تغییر کرده است ؟

در سال 2017 ، من هنوز به طور ماهانه وبلاگ نویسی را برای شرکت ها انجام می دادم (به عنوان مثال: 1000 دلار در ماه برای 4 پست وبلاگ در هر ماه برای 1 مشتری).

مقدار زیادی نیست. در اینجا بخشی از مقاله اصلی آورده شده است:

همانطور که در این دو سال دنیای تجارت و کسب و کار رشد و نمو پیدا کرده است ، من هم کسب و کار خود را گسترش و رشد دادم . هرچه تجربه من رشد کرده و تغییر کرده است ، عشق من به ویرایش کتاب ها بیشتر شده است و نسبت به سالهای گذشته فرصت های بیشتری برای انجام این کار بدست آورده ام. بنابراین ، در ماه اکتبر ، من کتاب های بیشتری را ویرایش کردم ، چه به عنوان ویراستار توسعه دهنده و چه به عنوان یک نمونه خوان و یا ویراستار نشر  و ویراستار دیجیتال (آنها متفاوت هستند و قیمت گذاری متفاوت است!)

این روزها ، تقریباً کلیه مشتریان من مراجعه کننده هستند ( خودشان به من مراجعه می کنند ). تعداد معدودی از افرادی هستند که مرا از طریق نوشته های من در Medium یا از طریق وب سایتم من را پیدا می کنند ، و برخی دیگر مشتری های قبلی هستند که بازگشتند.

 

فرایند October سال 2019

 

  • مشتریان ثابت : 2 عدد . یکی از شرکتهای فناوری با قیمت 2200 دلار در ماه (نوشتن و ویرایش عمومی) و دیگری وبسایت MOOC ( ویرایش مطالب دوره های آموزشی ) = 3200 دلار.
  • مشتریان غیرثابت : 2 عدد. یکی از آن ها کارآفرینی است که به یک ویراستار نیاز دارد تا برای یک کتاب مشترک به یک زن و شوهر کمک کند: 610 دلار (بصورت ساعتی). دیگری یکی از شرکت های برنامه ریزی است : 350 دلار برای نوشتن مطالب تبلیغاتی (ساعتی) .
  • ویرایش کتاب برای ناشر: مبلغ 2783 دلار برای ویرایش نسخه خطی از طریق ناشری که من به عنوان ویراستار مستقل / قراردادی با آنها کار می کنم (2 نسخه خطی: 1 ویرایش ، 1 نسخه کپی شده)
  • ویرایش کتاب برای افراد: 2495.56 دلار پس از اتمام ویرایش کتاب حقوقی غیرداستانی برای مشتری (25 درصد اولیه در ماه قبل پرداخت شده).
  • طرح جلسه : 250 دلار برای نوشتن طرح یک جلسه
  • سایت Medium : 277.58 دلار در ماه اکتبر به حساب من پرداخت شده است.
  • حق امتیاز آمازون از اولین کتاب من: منتشر شده در آگوست 2017 ، این کتاب را دیگر به بازار عرضه نمی کنم ، اما من هنوز هم مردم به طور متوسط ​​در حدود 4-5 نسخه از آن را می خرند و برای من در هفته ، 50.48 دلار درآمد دارد.

 

کل: 10،016.62

 

 

جزئیات بیشتر

 

دو مشتری ثابتی که دارم ، مشتریانی هستند که خودشان به من مراجعه کردند ( من بازاریابی انجام ندادم ) و به طور متوسط در ماه 13 تا 20 ساعت برای آن ها وقت می گذارم و کارهایی روتین پیرامون نوشتن و ویرایش مطالب عمومی را انجام می دهم. یکی از این مشتریان 18 ماه است که با من کار می کند و دیگری حدود 4 ماه است که با من کار می کند.

دو مشتری غیرثابتم ، با اینکه مدت زیادی است با من کار می کنند اما ترجیح می دهند پرداخت ها و مدل کار به صورت ساعتی باشد. هر دو مشتری جدیدتری هستند که من طی 3 تا 6 ماه گذشته با آنها کار کردم.

ناشری که با آنها کار می کنم پیش از موعد پروژه هایی را برای من ارسال کرد  تا ببینم که آیا من با آنها بر سر میزان نرخ پرداخت ، مهلت ، تعداد ساعات تخمین زده شده ، کتاب و نوع ویرایش مورد نظر برای آنها وقت دارم یا خیر ، و اینکه آیا من می توانم قبول کنم یا اگر نه ، به آنها بگویم که من در دسترس نیستم (من هم اکنون در ماه نوامبر که این مطلب را مینویسم در حال کار روی این کتاب هستم). من حدود 6 ماه با آنها کار کردم و یادم نیست که چگونه در ابتدا یکدیگر را پیدا کردیم ، اما می دانم که تمام 5 کتاب گذشته که برای آنها کار کردم از طریق مراجعات داخلی بودند. چراکه هر کدام به من مثلا ایمیل می زدند که :

“شما با همکار من به همین صورت کار کردید و آنها گفتند شما عالی کار کردید ، بنابراین من نمی دانم که آیا وقت خود را برای ویرایش کتاب yyy را دارید …”

در این کارهای فریلنسینگ ، من معمولاً حداقل 1 كتاب دارم كه برای یك نویسنده جداگانه ویرایش می كنم (در ماه نوامبر ، من در حال ویرایش 2 كتاب جداگانه هستم). اینها تقریباً همیشه از مراجعه کنندگان هستند.

همچنین من برای پاسخگویی و کمک به تجزیه و تحلیل روند نوشتن ، مربیگری فردی را با نویسندگان انجام می دهم و همیشه آن را با یک جلسه طرح مطالب 90 دقیقه ای شروع می کنم تا به آنها کمک کنم قبل از شروع نوشتن یک رئوس مطالب عالی ایجاد کنند.

حق التالیف های من از سایت Medium هم به صورت ماهانه ، نرخ مربوط به سایت را دارد که مشخص است.

 

کسب و کار تغییر می کند پس من هم تغییر میکنم

هیچکدام از مشتریان فعلی من برای وبلاگ نویسی هفتگی با من کار نمی کنند ، بنابراین دیدن این که چطور این شکل کاری فریلنسینگ من تغییر کرده است واقعاً جالب است! مشاغل تکامل می یابند ، طبیعی است. و به عنوان یک تجارت یک نفره ( فریلنسینگ )، این طبیعی است که من شرکت ها و مشتریانی را انتخاب کنم که هم جهت با علایق و روحیات من باشند و منافع من را تامین کند.

من عاشق تغییرات و تکامل هستم و نسبت به دو سال یا حتی یک سال پیش ویراستاری و نویسندگی بیشتری انجام می دهم. من در حال حاضر مشتری های بسیار شگفت انگیزی دارم و نسبت به آینده احساس خوبی می کنم. البته ، فریلنسینگ و آزادکاری نسبتاً ناپایدار است ، بنابراین خواهیم دید که در 6 ماه چه احساسی دارم!

امیدوارم که این مطلب مفید باشد!

 

____________________________________________________________

در صورتی که داخل ایران هستید و قصد خرید آنلاین و اعتباری از سایت های خارجی و فروشگاه های آنلاین خارج از کشور ( از جمله فروشگاه های خارجی اینستاگرام ) را دارید ، میتوانید از خدمات سایت پی آسان در این زمینه استفاده کنید :