یک صفحه فشرده نوعی از صفحه ی فرود ( landing page ) است که به گونه ای طراحی شده که اطلاعات ارزشمندی از کاربر بگیرد و ضبط کند . رایج ترین اطلاعاتی که از صفحات فشرده گرفته می شود معمولاً آدرس های ایمیل و شماره های تلفن اند . با ضبط این اطلاعات ، می توان آن ها را به تیم فروش انتقال داد و از آن برای دستیابی به مشتریان بالقوه ی جدید استفاده کرد .

ساختن یک صفحه ی فشرده ی بی نقص به زمان و تلاش بسیار زیادی نیاز دارد ، و این تنها مربوط به برنامه ریزی این صفحه است .

به استثنای آن که شما همین الان یک استاد طراحی و برنامه نویسی باشید ، شانسی که آورده اید این است که ابزارهایی وجود دارد که شما را تبدیل به سازنده ی صفحه ی فشرده می کند . این امر نه تنها به شما کمک می کند که در زمان صرفه جویی کنید و فشار کم تری متحمل شوید ، بلکه برای شما یک کتابخانه ی عظیم با قالب های پیش ساخته فراهم می کند . در حال حاضر ، صدها ابزار سازنده ی صفحه وجود دارند که می توانید با آن ها در عرض چند دقیقه صفحات فشرده ی خیره کننده ای بسازید . در این جا برخی از مشهورترین ابزارهای سازنده ی صفحه را نام می بریم .

 

Instapage

Instapage

این ابزار برای حرفه ای ها ساخته شده . Instapage یک سرویس قدرتمند ساخت صفحه است که بسیاری از ابزارهای ضروری مثل آزمون A/B ، نقشه های حرارتی ، تحلیل نرخ تبدیل و بیش از چهل ابزار دیگر را ادغام می کند ؛ با برنامه هایی که از 99 دلار در ماه آغاز می شوند . اگر می خواهید صفحات فشرده ی تعاملی زیبایی بسازید ، پس این مجموعه برای ایجاد صفحه هر آن چیزی را که نیاز دارید در اختیار شما می گذارد .

Unbounce

Unbounce

این سرویس یکی از مشهورترین سازندگان صفحات فرود ( Landing Pages ) در صنعت بازاریابی است . این سرویس قادر به ساختن صفحات فرود متنوع ، پنجره ها و نوارهای چسبنده است . با استفاده از این سرویس قابل توجه شما هر آن چه را برای این کار نیاز دارید ، خواهید داشت .

برنامه ی اساسی آن ها از 99 دلار در ماه آغاز می شود و شامل تمامی موارد ضروری است که شما برای بهینه سازی کمپین های پرداخت به ازای هر کلیک خود و ساختن صفحات فشرده ی متنوع نیاز خواهید داشت . بسته های گران قیمت تر صدها پوسته و قالب پیش ساخته دارد که به شما کمک می کند نرخ بازگشت سرمایه ( ROI ) خود را حتی بیشتر هم بکنید .

Leadpages

Leadpages

یکی از ابزارهای مشهور دیگر برای ساخت صفحه ی فرود که در بازار وجود دارد سرویس Leadpages است ؛ یک سازنده ی صفحه ی فرود که برای کسب و کارهای کوچک هدف گذاری شده که نمی خواهند خیلی پول صرف نرم افزار کنند . قیمت های آن ها پایین است و از ماهی 25 دلار آغاز می شود ، پس هیچ عذری وجود ندارد که از مزایای این سازنده ی صفحه ی عالی استفاده نکنید . شما حتی می توانید بعضی از قالب های صفحات فشرده را در سایت آن ها به صورت پیش نمایش مشاهده کنید تا حدوداً دریابید که چگونه صفحاتی می توانید با آن ها بسازید .

 

 

مثال هایی از صفحات فشرده

اگر صدها صفحه ی فشرده ی پیش ساخته ی در دسترس برای شما به قدر کافی الهام بخش نیستند ، اصلا نگران نباشید . ما چند مثال از صفحات فشرده ی مورد علاقه ی خود را برای شما دستچین کرده ایم که به شما ایده هایی راجع به ساخت می دهد و می توانید از نکات مثبت آن ها به شیوه ی خود استفاده کنید .

با توجه به این که بیشتر این شرکت ها تیم های بازاریابی بزرگی دارند و برای سال های بسیار در این کسب و کار بوده اند ، پس آن ها می دانند که مشغول به انجام چه کاری هستند . این به این معنا است که شما می توانید نکات و ترفندهای کوچکی از صفحات فرود آن ها بردارید که باعث شود صفحات فرود شما حتی بهتر شوند !

 

Business Insider

این صفحه ی فشرده ممکن است خیلی ساده به نظر برسد ، اما این ویژگی چیزی است که آن را بسیار موثر می کند . تصویری که در سمت چپ قرار دارد به کاربر پیش نمایشی از گزارشی را نشان می دهد که در صورت وارد کردن ایمیل خود در فرم ، می توانند دانلود کننند . همچنین نوشته هایی در ته صفحه وجود دارد که تایید می کند که گزارش رایگان است و به کارت اعتباری نیازی ندارد . این عالی است ، نسبت به سایت هایی که تنها با یک فرم ساده می خواهند کاربران را جذب کنند . به طور کلی این صفحه ی فشرده دقیقاً به هدف زده است و احتمال کمی وجود دارد که این صفحه کاربر را منحرف کند و باعث شود او به جای دیگری برود . این امر به صورت قابل توجهی شانس این را که کاربر آدرس ایمیل خود را بگذارد افزایش می دهد و بودجه ی ارزشمند کمپین پرداخت به ازای هر کلیک را هدر نمی دهد .

 

Digital Marketer

گاهی کاربران قبل از این که اطلاعات خود را در اختیار شما قرار دهند ، نیاز به کمی تأمل دارند . ممکن است آن ها به شما اعتماد نداشته باشند ، و یا ندانند شما قرار است با این اطلاعات چه کنید . حالا به هر دلیلی که باشد ، تنها راه دور زدن این شک و تردید این است که آن ها را قانع کنید که به هدیه ی رایگان شما خیلی نیاز دارند تا آن ها اطلاعات خود را در اختیار شما قرار دهند .

این صفحه ی فشرده که توسط Digital Marketer ساخته شده کار بزرگی انجام می دهد . این صفحه کاربران را با نمایش بسیاری از مزایای آن چه ارائه می کند و بیان این که چطور می شود اگر کاربر آن را از دست بدهد ، تبدیل می کند . در پایین این صفحه همچنین یک دکمه ی اقدام به عمل ( call to action ) دستی نیز وجود دارد که به کاربر کمک می کند دوباره به فرم تماس برگردد و اطلاعاتش را آن جا وارد کند . با دوباره برگرداندن کاربران به این فرم ، احتمال خیلی بیشتری وجود دارد که کاربران تبدیل شوند .

 

OkDork

معمولا وقتی صحبت از صفحات فشرده می شود ، داشتن یک صفحه ی اختصاصی بهترین روش است چرا که امکان بهینه سازی مطلوب را فراهم می کند . با این حال ، بسته به این که چه نوع آگهی پرداخت به ازای هر کلیکی را اجرا می کنید ، تبدیل صفحه ی اصلی تان به صفحه ی فشرده می تواند به صورت قابل توجهی موثر باشد .

اگرچه این صفحه ، صفحه ی اصلی وبسایت شما است ، اما ویژگی های سنتی یک صفحه ی اصلی مانند نوار بالای صفحه ( navigation bar ) را ندارد . همان طور که تا کنون باید دانسته باشید ، داشتن گزینه ها و مسیرهای زیاد در صفحه ی فشرده ایده ی بدی است چرا که به کاربر این امکان را می دهد تا بدون دادن اطلاعات تماس خود از صفحه خارج شود . با این حال ، در این صفحه ی فشرده ی OkDork ، تنها یک لینک داخلی دیگر وجود دارد و آن پایین صفحه است . این به آن معنا است که هر کاربری که به این صفحه ی اصلی پا بگذارد ، حضور در صفحه ی فشرده را به صورت کامل تجربه می کند و احتمال زیادی وجود دارد که دکمه ی اقدام به عمل را بزند و ثبت نام کند .

 

MeetEdgar

گاهی قوانین ساخته شده اند تا شکسته شوند . در این مثال ، صفحه ی فشرده روی صفحه ی اصلی قرار گرفته که اگر به مثال های پیشین نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که غالباً غیرمعمول به نظر می رسد . با این حال ، صفحه هنوز همان هدف صفحات فشرده را دنبال می کند ، اگرچه نتایج خوبی را که یک صفحه ی اختصاصی دریافت می کند ، نخواهد گرفت . این صفحه ی فشرده یک مثال عالی است از این که چگونه می توانید عناصر صفحات فشرده که برای دریافت تبدیل اند ، با صفحه ی اصلی خود یکپارچه کنید ، بدون این که نیازی باشد تا یک صفحه ی جدید جداگانه بسازید .

با یک دکمه ی CTA واضح و محتوای اطلاعاتی تا کاربران جذب شوند ، این فرم به صورت یکپارچه در صفحه ی اصلی می آید .

 

مطالب مرتبط :