با کاهش چشمگیر قیمت ۲۲۰ هزارتومانی از سکه آیا همچنان خرید و نگهداری آن به صرفه است؟ با پی آسان همراه باشید.

مقالات مرتبط:

ادامه روند نزولی قیمت‌ طلا و سکه در بازار امروز

قیمت سکه تمام بهار آزادی | طلا بازهم ارزان می‌شود؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد کشتی‌آرای در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری و علت کاهش قیمت‌ها در این بازار طی هفته‌های گذشته، اظهار داشت:

قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در دو سه هفته اخیر رو به کاهش بوده است که البته عامل اصلی این کاهش قیمت‌ها، کاهش قیمت ارز و کاهش تقاضاست.

وی از کاهش میل خرید طلا و سکه در بازار همزمان با کاهش قیمت ارز و قیمت سکه خبر داد و گفت: این روزها سکه‌هایی وارد بازار می‌شوند که سال ۹۶ در سیستم بانکی برای خرید آنها ثبت‌نام انجام شد و سال ۹۷ به دست خریداران رسید.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در همین ارتباط با تأکید بر اینکه نگه‌داری سکه دیگر به‌صرفه نیست، تصریح کرد: عرضه مناسب سکه‌ها در بازار موجب شده تا سکه‌های پیش‌فروشی وارد چرخه بازار شوند و تقاضا برای خرید طلا و سکه کم شود.

کشتی‌آرای از تخلیه حباب سکه نیز خبر داد و افزود: حباب سکه که فروردین ماه امسال به ۵۸۰ هزار تومان نیز رسیده بود هم‌اکنون به ۲۲۰ هزار تومان کاهش یافته است.

وی ضمن تأکید بر اینکه حباب سکه به‌طور حتم در روزهای آینده باز هم تخلیه خواهد شد، گفت: قیمت سکه نسبت به دو سه هفته اخیر بیش از ۳۰۰ هزار تومان کاهش داشته است.

جالب است بدانید که قیمت سکه امامی در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۸ چهار میلیون و ۱۷۰هزار تومان است که نسبت به روز گذشته خود ۶۰هزار تومان ارزان‌تر شد. قیمت نیم سکه با ۴۰هزار تومان کاهش دو میلیون و ۱۸۰هزار تومان و نیم سکه با ۳۰هزار تومان کاهش یک میلیون و ۳۴۰هزار تومان است. سکه یک گرمی ۲۰هزار تومان ارزان شدو قیمت فعلی آن ۹۵۰هزا رتومان است.

بهای طلای ۱۸عیار با ۷هزار تومان کاهش قیمت به گرمی ۴۱۱هزار و ۴۴۰ تومان رسید. قیمت اونس جهانی طلا امروز ۱۴۱۶دلار و ۲۷سنت است.

در همین ساعت از معاملات (۱۵:۴۵) دلار با ۳۵۰تومان کاهش نسبت به ابتدای روز به ۱۲۱۰۰تومان برای فروش و ۱۲هزار تومان برای خرید رسید. یورو نیز وارد کانال ۱۳هزار تومان شد و نرخ فعلی آن برای فروش ۱۴۰۵۰ و خرید ۱۳۹۵۰تومان است.

منبع: eghtesadonline