اخیراً جان مک‌ آفی دوباره به تیترها بازگشته و در اکانت رسمی توییتر خود خبر می‌دهد که با کسب و کاری تازه فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

کسب و کار جدید مک آفی در راه است

payasan.com : سازنده ی مجموعه‌ی امنیتی مک‌ آفی که پیشتر توسط اینتل خریداری شده بود، دیروز اعلام کرد که قصد دارد اوراق سفیدی برای استارتاپ‌های فعال در حوزه‌ی بلاکچین و ارز‌های دیجیتالی بنویسد. او همچنین اشاره نمود که قصد ندارد دامنه‌ی اینترنتی فراموش شده‌ای برای کسب و کار جدید خود انتخاب کند چرا که به باور وی دامنه‌ها «ردپای تزئینی از نظام قدیم» هستند. وی حتی آنقدر بر این باور اصرار می‌‌ورزد که دیگران را نیز تشویق می‌کند دامنه‌‌ی خود را کنار بگذارند.

بر اساس گفته‌ی موسس شرکت امنیتی مک‌ آفی، تنها راه ارتباط با شرکت بعدی‌اش از طریق ایمیل خواهد بود. او با انتشار توییتی اعلام نمود که شرکت سرمایه‌گذار جدیدش علاقه به کمپانی‌ها یا استارتاپ‌های که قصد دارند در حوزه‌ی پیشنهاد اولیه‌ ارز دیجیتال یا ICO فعالیت دارند، یاری خواهد رساند و اسناد فنی آنها را برایشان می‌نویسد. طبق این ادعا، شرکت یاد شده می‌تواند هر قسمت از این اسناد را نوشته یا آنها را به طور کامل فراهم آورد.

معترضان معتقدند که عرضه‌ عمده‌ی ارز‌های دیجیتالی می‌تواند بازار را آلوده کند چرا که موجب می‌شود دیر‌ یا زود کلاهبرداری‌های دیجتیالی هم رواج پیدا کنند. از آنجایی‌ که معمولاً متخصصینی که دانش فنی ساخت بلاکچین و ارز‌های دیجیتالی را دارند،  قادر نیستند اوراق سفید قانع کننده‌ای بنویسند، بسیاری از گروه‌ها به افرادی نیاز دارند که این اسناد را نوشته و بتوانند از تقلبی نبودن آنها اطمینان حاصل کنند.

به همین علت است که مک‌ آفی جای خالی در زنجیره را پیدا کرده و قصد دارد در این زمینه فعالیت کند. البته وی هنوز درباره‌ی هزینه‌ی سرویس‌های ارائه شده توسط کمپانی جدیدش اطلاعات زیادی فاش نکرده و  تنها گفته که هزینه‌ی چنین فعالیتی به میزان و سختی کار موجود باز خواهد گشت. او حتی از ارائه یک بازه‌‌ی قیمت نیز سر باز زده و اطلاعاتی در این‌باره به منتشر نکرده است. حال اگر کسی بخواهد از نرخ فعالیت این کمپانی اطلاعاتی کسب کند مجبور خواهد شد که به آدرس رسمی کمپانی مذکور ایمیل بزند.

منبع:androidheadlines

پیشنهاد می کنیم این پست درباره ی روش هایی برای ارائه مشاوره به استارتاپ ها را ببینید.