آینده کسب و کارهای اینترنتی در گرو رشد Ipv6 خواهد بود. با پی آسان همراه باشید.

مقالات مرتبط:

وضعیت کسب و کار های کوچک اینترنتی در صفحه نمایش کوچک دنیای موبایل ها

دسترسی صاحبان کسب و کار به حساب پی پال در هر جا : اپلیکیشن پی پال (PayPal)

 به پایان رسیدن آدرس‌های IPv4 نزدیک است، با این حال تحقیقات یک کمیسیون اروپایی نکته نگران کننده عدم وجود یک رهبری در مورد توسعه اینترنت را پر رنگ کرده است، زیرا بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی همچنان آماده انتقال به IPv6 نیستند.

این تحقیق که پاسخ‌ها را براساس عضویت در RIPE NCC، RIR که از زیر ساخت‌های اینترنت در اروپا پشتیبانی می‌کند و خاورمیانه و بخش‌هایی از آسیای مرکزی جمع آوری کرده است، دریافته که تنها ۱۷ درصد از کسب و کارهای اینترنتی در منطقه برنامه‌هایی برای بکارگیری IPv6 دارند. حتی به نظر می‌رسد ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) همه سرهای خود را در برف فرو کرده‌اند، زیرا ۹۲ درصد گزارش داده‌اند که ترافیک IPv6 محدودی دارند یا هیچ IPv6 در حال استفاده‌ای ندارند.

بیشتر بدانید: برای انتقال پول آنلاین و درگاه پرداخت اینترنتی در بسیار از کشورها می توانید از خدمات پی پال Paypal پی آسان استفاده کنید تا بتوانید کسب و کار اینترنتی خود را رونق دهید.

همچنین به نظر می‌رسد اروپا در مورد بکارگیری IPv6 از دیگر نقاط جهان عقب مانده است. تنها ۳۰ درصد از موسسات اروپایی شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیرات پایان IPv4 بر کسب و کارهای اینترنتی خود نگران بودند، در حالیکه نزدیک به نیمی (۴۸ درصد) از سازمان‌های خارج از اروپا که در این تحقیق شرکت کرده بودند بر این موضوع تاکید داشتند که کمبود IPv4 تهدیدی بر توسعه اینترنت خواهد بود.

شرکت رایپ RIPE NCC مسئولیت توزیع و مدیریت تعداد منابع اینترنت مانند IPv4، IPv6 و ASN در مناطق تحت خدمات دهی خود را بر عهده دارد. همچنین مجموعه‌ای از خدمات، فعالیت‌های مهم زیرساختی اینترنتی و ایجاد بستری برای مبادله ایده‌ها توسط جوامع فنی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات پی آسان برای خرید اشتراک رایپ اقدام کنید.

چرا کسب و کارهای اینترنتی باید از Ipv6 استفاده کنند؟

بکارگیری IPv6 تنها وسیله‌ای برای سازمان‌ها برای حفظ اتصال، ارتباط و تجارت خود در حال حاضر و سال‌های پیش‌رو نیست، بلکه موضوعی حیاتی برای آینده توسعه اقتصاد جهانی اینترنت است.

اگر کسب و کارهای اینترنتی در بکارگیری IPv6 در زمان مناسب ناکارآمد عمل کنند، رشد اجتماعی- اقتصادی متوقف خواهد شد زیرا اینترنت نمی‌تواند میزان رشد کاربران و دستگاه‌هایی را که به آن متصل می‌شوند تحمل کند و به این ترتیب این افراد به صورت دیجیتال حذف خواهند شد.

این نکته هنگامی تحقق می‌یابد که بدانید کارشناسان پیش بینی می‌کنند که در آینده‌ای نه چندان دور همه چیز از یک دستگاه منگنه ساده تا یک هواپیما می‌توانند به شبکه متصل شوند، چیزی که آن را با عنوان اینترنت اشیا می‌شناسند.

بیشتر بدانید: برای راه اندازی کمپین‌های گوگل ادوردز می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی آنلاین پی‌آسان بستریبرای استفاده از خدمات Google AdWords به صورت اصولی و بدون پذیرش خطرات بالقوه تبلیغات در گوگل بهره ببرید.

با مجموعه باقی مانده از آدرس‌های IPv4 که به ۱۰ درصد پایانی نزدیک می‌شود، مشخص است که بکارگیری گسترده IPv6 غیر قابل جلوگیری است و تاخیر در سرمایه‌گذاری در IPv6 در انتها موجب هزینه‌های بیشتری خواهد شد.

بهترین راه پیشرفت یک بکارگیری برنامه ریزی شده IPv6 است. تنها در این زمان است که کسب و کارهای اینترنتی برای آینده آماده خواهند بود.

منبع: Itproportal