۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

بازدید از شهرها یکی از انواع گردشگری شهری محبوب در جهان است حال فرض کنید این شهرها خالی از سکنه و جمعیت باشد که می‌تواند جذابیت گردش در آن‌ها را دوچندان کند. با پی آسان همراه باشید.

مقالات مرتبط:

بهترین سواحل اروپا برای قدم زدن کدامند؟

معرفی بهترین اقامتگاه ها و هتل های آلمان – برلین بر مبنای بودجه / رزرو مستقیم

 شهرهای خالی از سکنه، نشانه‌های شاعرانه‌ای هستند از گذر زمان، با صنایع و جوامعی که از بین رفته‌اند که در دوره‌ای دارای جمعیتی شکوفا بودند. بسیاری از آن‌ها دارای خصوصیاتی ترسناک هستند و بعضی تاریخچه‌ای تراژیک دارند، تعدادی هم وجودشان دیگر مفهومی ندارد. سفر به یکی از این شهرها را در برنامه‌ریزی گردشگری شهری خود قرار دهید و در آرامش آن‌ها غرق شوید.

ویلا اپکوئن، آرژانتین

به ویلا اپکوئن خوش آمدید، یا شهری که با نام شهر غرق شده شناخته می‌شود. این شهر زمانی به عنوان یک جاذبه توریستی شناخته می‌شد اما در سال ۱۹۸۵ به دلیل شکسته شدن یکی از سدها، این شهر از روی نقشه به کلی محو شد و ویلا اپکوئن به صورت کامل غرق شد. برای ۲۵ سال این شهر در زیر آب بود تا زمانیکه آب فروکش کرد و شهری تخریب شده باقی ماند. هتل‌های مملو از جمعیت الان کاملا خالی هستند، ماشین‌های زنگ زده، درختان خشک شده سنگفرش‌ها را مشخص می‌کنند و ساختمان‌های در حال فروریزی در هر گوشه‌ای قابل دیدن هستند.

تنها یک نفر در این شهر باقی مانده است، پابلو نواک، که در مورد زندگیش یک مستند نیز ساخته شده است. او به عنوان یکی از تنهاترین انسان‌های جهان شناخته می‌شود، دیداری از این سرزمین آخرالزمانی به سرعت دلیل آن را برای شما روشن می‌کند. توری با راهنما را برای گردش در این شهر بدون سکنه انتخاب کنید و در هتل و اسپای آب گرم اپکوئن اقامت کنید.

هامبراستون، شیلی

گردشگری شیلی

شهر معدنی سابق در صحرای خشن آتاکاما، هامبراستون زمانی بسیار پرجنب و جوش بود. نام این شهر از یک مهندس شیمی انگلیسی با نام جیمز هامبراستون گرفته شده است. او با استخراج نیترات پتاسیم از صحرا به موفقیت زیادی رسید، این ماده در تولید کود مورد استفاده قرار می‌گیرد (مهم‌ترین صادرات شیلی در قرن نوزدهم). اما محاصره این کشور در دوران جنگ جهانی اول موجب رکود هامبراستون و سرانجام ترک کامل این شهر در سال ۱۹۶۰ شد. اکنون این شهر یکی از مراقبت شده‌ترین شهرهای خالی از سکنه جهان است و به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: چگونه برای گردشگری در کشورهای دیگر، بلیط هواپیما رزرو کنیم؟

این شهر خانه سازه‌‌های زنگ زده و از هم گسیخته‌ای است که تبدیل به غبار شده‌اند، از تئاترهایی که همچنان جزئیاتشان پابرجاست تا استخری که از بدنه یک کشتی ایجاد شده است. سفر به این شهر سفر یک روزه ایده‌آلی با اتوبوس یا اتومبیل از شهر ساحلی ایکیک است شیوه‌ای منحصر بفرد برای گشتی در تاریخ کمتر شناخته شده شیلی. در هتل باکدانو بولوار ساحل کاوانچا در ایکیک اقامت کنید.

رئال د کتورسه، مکزیک

گردشگری مکزیک

اگرچه این شهر به معنای واقعی کلمه خالی از سکنه محسوب نمی‌شود زیرا همچنان چند شهروند در آن زندگی می‌کنند، رئال د کتورسه دارای جنبه‌های ترسناکی است. این شهر در دامنه کوه‌های سیرا د کتورسه قرار گرفته است و هنگامی به یک شهر خالی از سکنه مشهور شد که قیمت نقره بعد از سال ۱۹۰۰ دچار سقوط شد ( پیش از آن به عنوان شهر معادن نقره شناخته می‌شد) و بیشتر جمعیت آن مهاجرت کردند. آنچه که به حال و هوای روح زده آن می‌افزاید جاده منتهی به آن است (فقط یک جاده وجود دارد)، تونل ۴/۲ کیلومتری اوگاریو تاریک است صدا در آن می‌پیچد و تنها امکان عبور یک ماشین از آن وجود دارد، پس هنگام سفر با اتوبوس یا اتومبیل باید منتظر بمانید تا نوبت به شما برسد یا پشت یکی از کامیون‌های در حال عبور بپرید.

هنگامی که به شهر رسیدید از خیابان‌های سنگفرش عبور کنید و با اسب‌سواری به بالای تپه‌ها بروید، جایی که می‌توانید خانه‌های سابق معدنچیان را ببینید و حتی می‌توانید در تونل‌های معدن نیز گشت‌زنی کنید. در هتل کاسا کورتوس بر روی زمین اقامت کنید. قطعا این شهر می‌توانید تا مدت‌ها در خاطره‌ی شما از گردشگری شهری باقی بماند.

کولمنسکاپ، نامیبیا

گردشگری نامیبیا

کولمنسکاپ یکی از مشهورترین شهرهای خالی از سکنه نامیبیا است. در اوایل سال‌های ۱۹۰۰ معدنچیان آلمانی در جستجوی الماس وارد این شهر شدند. و مانند تمام داستان‌های شهرهای معدنی، این معدن‌چیان در ۱۹۵۰ شهر را رها کردند بعد از آنکه استخراج الماس کاهش یافت. آن‌ها ساختمان‌هایی را رها کردند که الهام گرفته از معماری آلمانی است و حالا مملو از تپه‌هایی از شن است زیرا صحرا به صورت مداوم در حال بلعیدن شهر است.

مناظری زیبا و ساختمان‌هایی که هنوز در وضعیت مناسبی قرار دارند تا در آن‌ها پرسه بزنید. سفر را از شهر لودریتز شروع کنید و در خانه کورمورانت اقامت کنید که در فاصله رانندگی ۱۵ دقیقه‌ی از لودریتز قرار دارد.

بادی، آمریکا

گردشگری آمریکا

در سال ۱۸۷۹، بادی یک شهر معدن طلای شکوفا بود. حال و هوای شهر بسیار خشن بود، خیابانی با بیش از ۶۰ بار و چندهزار ساکن که بسیاری از آن‌ها مشغول دعوا یا درگیری مسلحانه بودند (گفته می‌شود هر روز صبح مردم می‌پرسیدند که آیا شب قبل کسی کشته شده است). با این حال یک دهه بعد، معادن دیگر رونق نداشتند و شهر در حال خالی شدن بود. از آن زمان بادی بخوبی محافظت می‌شود و برنده مجسمه جاذبه تاریخی ملی در کالیفرنیا شده است.

برای دیدن جذابیت غرب وحشی در اینجا، حتما سفر خود را برای گردشگری شهری از این منطقه برنامه‌ریزی کنید تا در میان چمنزارهای کرم رنگ مجموعه‌ای از ساختمان‌های چوبی و دارایی‌های ساکنان را خواهید یافت که در حالت پوسیدگی قرار گرفته‌اند (عبارتی که ایالت کالیفرنیا برای توصیف خرابه‌هایی که به عنوان یادبود نگهداری می‌شوند بکار می‌برد) ویرجینیا کریک ستلمنت محلی است که می‌توانید به عنوان پایگاه خود قرار دهید که در فاصله ۳۰ دقیقه‌ای از بادی قرار دارد.

منبع: Booking