گردشگری عاشقانه این روزها یکی از محبوب‌ترین سفرها در جهان به شمار می‌رود که زوج‌های بسیاری برای گذراندن ماه عسل یا تعطیلات خود به دنبال آن هستند. با پی آسان همراه باشید.

مقالات مرتبط:

راهنمای مکان های جذاب گردشگری برای سفر به آلمان و رزرو هتل (1)

٦ مقصد مناسب در جهان برای گردشگری با دوچرخه

اگر به دنبال محلی دور افتاده و بکر هستید، یافتن یک مقصد گردشگری عاشقانه کمی دشوار خواهد بود. پس ما این ۵ مقصد کمتر شناخته شده برای یک تعطیلات پر از عشق به شما معرفی می‌کنیم.

اتارو در هوکایدو، ژاپن

شهر اتارو در جزیره هوکایدو به دلیل بندر تجاری و مرکز اقتصادی خود مشهور شده است. این شهر به صورت جهانی به دلیل جاذبه‌های گردشگری عاشقانه خود شناخته شده نیست. اما برای مسافران داخلی یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای یک تعطیلات عاشقانه است که جاذبه اصلی آن کانال مرکزی شهر است. در اینجا ساختمان‌های سنگی، آجری و چراغ‌های خیابانی طرح ویکتوریایی در کنار آب قرار گرفته‌اند، در حالیکه کوه‌ها در پس زمینه قرار دارند. در روز ولنتاین نیز سطح شهر از برف پوشیده شده است. درکنار کانال یک مهمانخانه سنتی ژاپنی با نام اتارو فوروکاوا قرار دارد که دارای آن سن (حمام چشمه آب گرم) و رستوران است.

ازه در پروانس آل کوت دازور، فرانسه

سفر فرانسه

روستای قرون وسطایی ازه که در بالای یک تپه قرار گرفته است در بسیاری از مواقع تحت شعاع همسایه‌های مشهور خود یعنی نیس و موناکو از راهنماهای سفر به فرنچ ریویرا حذف می‌شود. اما با قدم زدن در خیابان‌های سنگفرش و ناهموار آن و راه‌های باریک میان تاکستان‌ها همراه با تپه‌های پوشیده از درختان پرتقال، لیمو و خرنوب در پایین دست تپه و تابش آفتاب بر دریای مدیترانه در دوردست در کنار یکدیگر الهام بخش یک فیلم عاشقانه به سبک بریجیت باردو خواهد بود.

احتمالا از خود می‌پرسید چرا این روستا نادیده گرفته شده است؟ یکی از جاذبه‌هایی که باید دیده شود باغ اگزوتیک د ازه ( در بالای تپه) است جایی که سنگ‌ها در میان مجسمه‌ها، کاکتوس‌ها و گیاهان استوایی قرار گرفته‌اند و یک کلیسای نئو کلاسیک با دیوارهای زرد قناری وجود دارد. در قلعه قرن دوازدهمی لا شوق دور اقامت کنید که دارای منظره‌ای بی‌نظیر از شهر و ساحل مدیترانه است. اگر قصد سفر به چنین محیط عاشقانه‌ایی را دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات پی آسان به رزرو بلیط هواپیما یا ررزو هتل خود اقدام کنید.

دینکلشبول در باواریا، آلمان

گردشگری آلمان

۵۰ سال پیش یک نماینده آژانس مسافرتی باهوش آلمانی یک راه که در طول باواریا قرار دارد که از شهر دینکلشبول می‌گذرد. آن را به عنوان جاده عشق نامگذاری کرد. این جاده که با علامت‌های قهوه‌ای رنگ مشخص شده است بعضی از دوست داشتنی‌ترین مناظر جنوب آلمان را در خود دارد. قلعه‌های قصه‌های پریان، شهرهای دارای اسپا، رودخانه دانوب و حتی یک حفره که از برخورد یک شهاب سنگ با زمین ۱۵ میلیون سال پیش ایجاد شده است، همگی در کنار این جاده قرار دارند.

در دیدار از شهر محصور در دیوارهای دینکلشبول برای یک پیاده‌روی عاشقانه به خیابان‌های سنگفرش بروید و از کنار خانه‌های قرون وسطایی با سقف‌هایی از آجرهای قرمز و جعبه‌های گل و پنجره‌های چوبی عبور کنید. در هتل تاریخی و لوکس دویچ هاوز که در سمت راست میدان مشهور واینمارکت شهر قرار گرفته است اقامت کنید.

اورتا سن جیلیو در پیدمونت، ایتالیا

سفر عاشقانه

با وجود زیبایی خیره‌کننده این شهر در عکس‌ها عجیب است که به عنوان یک مقصد گردشگری عاشقانه مانند ونیز یا سینک تر به شهرت نرسیده است. این شهر در دامنه یک کوه قرار گرفته است که به شبه جزیره‌ای در ساحل دریاچه اورتا منتهی می‌شود، درست رو به جزیره کوچکی با نام سن جیلیو که در میان دریاچه سبز و خاکستری و درخشان سر از آب بیرون آورده است.

این جزیره دارای یک کلیسای قرن دوازدهمی، یک صومعه قرن نوزدهمی و چندین میدان کوچک است که ارزش توقف برای یک اسپرسو یا بستنی را دارند. یک قایق به سمت اورتا سن جیلیو بگیرید و غروب آفتاب را از ویلاها یا خانه‌های صورتی رنگ کنار دریاچه تماشا کنید. در آل دوم اقامت کنید که یک ویلای قدیمی ایتالیایی است که باغ آن در امتداد خط ساحلی دریاچه قرار گرفته است.

ساحل پانوا در پوکت، تایلند

گردشگری عاشقانه

ساحل پانوا یک ساحل کشیده طلایی رنگ است که دارای نخل‌های بلند و لاغر است. این ساحل در دماغه‌ای به همین نام در دریای آندامان پیشروی کرده است و در گوشه جنوب شرقی پوکت قرار گرفته است. این ساحل کمی دورافتاده است و دارای سرگرمی‌های شبانه معمول نیست و به همین دلیل بسیاری از شهرسازی هایی که در مراکز مشهور جزیره اتفاق افتاده است در اینجا قابل مشاهده نیست.

این ساحل که به‌وسیله ویلاها و هتل‌ها پوشیده شده است یکی از مقصدهای محبوب گردشگری عاشقانه به شمار می‌رود. اما همچنان بخش‌های زیادی وجود دارد که خالی از ساختمان و تنها دارای آلونک‌های ماهیگیری و گیاه شاه پسند هستند. برای دیدن مناظری از طبیعت دست نخورده جزیره و یک غروب عاشقانه از تپه پاناوا بالا بروید. می‌توانید در کوو که دارای سوئیت‌هایی مینیمال در شن‌ها است نیز اقامت کنید.

منبع: Booking