در این مطلب از مجموعه گفت و گوهای سایت پی پال با صاحبان موفق کسب و کار های دیجیتال ، به سراغ یکی از مدیران ارشد شرکت Alternative Airlines ، یعنی سام آرگایل رفته ایم . در این گفت و گو درباره چالش های کسب و کار این شرکت هواپیمایی و تجربیات آن ها پرسیده ایم و از سام پیشنهادها و توصیه های مهمی برای افراد تازه کار این تجارت ، گرفته ایم .

 

ممکن است کمی درباره ی کسب و کار دیجیتال خود توضیح دهید ؟

Alternative Airlines یک سایت جست و جوی پروازهای مسافرتی است که یک راه سریع ، آسان و راحت را برای رزرو و پرداخت بلیت های هواپیمایی به مقصدهای مختلف را در هر زمان و مکانی و به صورت اینترنتی به مشتریان ارائه می دهد .

مشتریان خود را چگونه تعریف می کنید ؟

مشتریان ما به سبب اینکه ما یک کسب و کار دیجیتال هستیم ، طیف گسترده و متنوعی را دربرمیگیرد . آن ها با برنامه های مسافرت خود از نقاط مختلف دنیا به سایت ما می آیند اما یک نقطه ی اشتراک دارند و آن امکان رزرو و پرداخت بلیت ها از راه دور و بدون مرجعه حضوری است . این چیزی است که این کسب و کار دیجیتال ما را هنوز هیجان انگیز و جذاب نگه داشته است.

از زمان شروع کسب و کار دیجیتال خود ، برجسته ترین موفقیت خود را چه می دانید ؟

بزرگترین موفقیت من در 18 ماه گذشته ، رشد قابل توجه ابعاد کسب و کارم است که باعث شده تیم اجرایی خود را سه برابر کنیم و تعدادی نیروی جدید فوق العاده جذب کنیم .

اگر بخواهید یک بخش حیاتی از کسب و کار دیجیتال خود را نام ببرید ، آن کدام است  ؟

تکنولوژی منحصر به فرد ما در این کار و خدماتی که ارائه می دهیم . مردم و مشتریان ما بخشی از این تکنولوژی را شکل داده اند . ما اکنون 600 خط هوایی مختلف را با 20 روش پرداحتی بین المللی متفاوت پوشش میدهیم و ارائه خدمات ما با 70 ارز مختلف قابل پرداحت و تسویه است . تمام این ها پکیج خیلی خوب و جذابی را برای هر مشتری پروازهای هوایی است .

رشد تلفن های همراه چه تاثیری بر کسب و کار دیجیتال شما دارد ؟

مشتریان اینترنتی و دیجیتال ، به طور فزاینده ای به سمت تلفن های همراه هوشمند حرکت می کنند و به عنوان مثال برای ما شرکت ما ، حدود 55 درصد مشتریان از طریق موبایل خود اقدام به جست و جو رزرو و پرداحت کرده اند . ما هم تلاش میکنیم همزمان با این رشد و استقبال از تلفن همراه ، خدمات خود بر بستر این دیوایس ها ، با کیفیت تر و ساده تر کنیم . در ادامه ی همین رویکرد، ما اکنون هیجان زده هستیم که به زودی اپلیکیشن اختصاصی خود را راه اندازی کنیم .

 

در همکاری و تجارت با پی پال ، چه چیزی مورد علاقه شما است  ؟

نام و اعتبار پی پال برای من بهترین چیز است . مثلا امکان پرداخت های قسط بندی شده از طریق پی پال کار را برای شرکت هایی مثل ما راحت کرده است ، به خصوص اینکه خدماتی که ما ارائه می دهیم ( فروش بلیت هواپیما ) تقریبا کالا و خدمات گرانی است .

اگر بخواهید برای یک کسب و کار دیجیتال دیگر مشابه خود ، یک مشاوره ارائه دهید ، چه می گویید ؟

روی تیم اجرایی خود سرمایه گذاری کنید . آن ها تنها کسانی هستند که کسب و کار شما را به خوبی هدایت خواهند کرد و از مشتریان شما و میزان رضایت مندی آن ها مراقبت می کنند .

در پایان ، به ما بگویید اگر قرار باشد در یک جزیره تنها باشید و فقط سه چیز با خود به آنجا ببرید ، آن ها چه هستند  ؟

یک رمان شرلوک هولمز ، یک توپ کریکت و البته یک موبایل با اپلیکیشن Alternative Airlines که با اون بتونم از جزیره خارج بشم بعد یک مدت !

 

مطالب مرتبط :