طبق گزارشات انجام شده، یونین پیِ چین به عنوان یکی از بزرگترین صادر کنندگان کارت پرداخت در جهان، قصد دارد وارد بازار اروپا شود و این امر می تواند باعث ایجاد رقابتی جدی برای ویزا کارت و مسترکارت شود.

طبق گزارش فایننشال تایمز، این ارائه کننده ی خدمات پرداختی‌ قصد دارد در ماه اکتبر کارت های خود را در انگلیس و در ماه دسامبر در اروپا صادر کند.
در حالی که یونیون پی تقریبا کارت های پرداخت را در چین در انحصار خود داشته است، اما هم اکنون در زمینه ی پرداخت های الکترونیکی و تلفن همراه شرکت هایی مانند TenCent’s WeChatpay و Ant Financial’s Alipay وارد رقابت با یونیون پی شده اند.

در همین حال ویزا کارت و مسترکارت از وارد شدن به بازار چین، ناامید شده اند و هر دو منتظر تأیید مقامات چینی برای صدور مجوز می باشند که طی آن پرداخت های رنمینبی (واحد رسمی پول چین) آنها مشخص می شود. علاوه بر این ، ویزا کارت و مسترکارت با یک رقیب جدید در یکی از بازارهای کلیدی خود روبرو هستند.

این اولین بار نیست که یونیون پی در انگلستان یا اروپا ارائه می شود. در سال ۲۰۱۱ این شرکت یک خود پرداز در فروشگاه  Harrods در لندن راه اندازی کرد که از طریق آن گردشگران چینی می توانستند هزینه ی کالاهای خریداری شده ی خود را از حساب های بانکی خود در چین پرداخت کنند.

 در حال حاضر این ارائه کننده ی خدمات بانکی(یونیون پی) که کارت هایش توسط ۴۱ میلیون تاجر پذیرفته می شود و ۲ میلیون خودپرداز در ۷۱ کشور دارد، به دنبال افزایش مشتریان خود فراتر از بازار های بومی خود می باشد. یونیون در ابتدا قصد دارد کارت های پیش پرداخت مجازی خود را برای مشتریان شرکت های بزرگ صادر کند تا کارکنان خود را به نقاط مختلف آسیا ارسال نماید.

این کارت ها با کمک یک شرکت انگلیسی تولید خواهد شد و از طریق کیف پول دیجیتالی قابل استفاده می باشد. سپس یونیون پی قصد دارد که حوزه ی فعالیت و خدمات دهی خود را گسترش دهد تا مشتریان خودرا در اروپا نیز بدست بیاورد. طبق گزارشات ارسالی از یونیون پی، این شرکت نیاز به دریافت مجوز برای فعالیت خود در اروپا ندارد، زیرا صدور کارت ها و فرآیند پرداخت توسط بانک های واسطه در اروپا صورت می گیرد.

در حال حاضر برنامه ی توسعه ی جهانی یونیون پی بر روی کشور هایی همچون ژاپن و میانمار متمرکز شده است، اگرچه این شرکت دارای دفاتر رسمی در شش کشور اروپایی می باشد. همچین یک دفتر رسمی دیگر نیز در استکهلم در شرف تاسیس دارا می باشد.

پی پل PayPal یک شرکت آمریکایی است که سیستم پرداخت آنلاین به صورت جهانی عرضه می کند. برای سفارش پی پل کارت اینجا کلیک کنید.

 

مطالب پیشنهادی: