در ادامه مطلب قبلی با عنوان 10 راهکار برای موفقیت در امتحانات CFA (قسمت اول) که ۵ راهکار را برای شما معرفی کردیم، در این مطلب به ۵ راهکار بعدی خواهیم پرداخت. با ماهمراه باشید؛

6.چیزی را از قلم نیاندازید

هر 10 بخش برای امتحان سطح یک مهم هستند. نباید چیزی را از قلم بیاندازید.

هنگامی که برای اولین بار باستین در امتحان CFA شرکت کرد وقت زیادی را به بخش اقتصاد اختصاص نداد زیرا فکر می کرد مطالعه 300 صفحه برای 10 درصد از نمره امتحان ( بخش های دیگر 100 صفحه برای 15 درصد از نمره امتحان بود) بیهوده است. او اعتراف می کند این اشتباه بزرگی بود.

مهم است که شما بر موضوعات کوچک بسیار تسلط داشته باشید. بویژه در بخش استانداردهای اخلاقی و کارشناسی. یک اشتباه کوچک در این بخش می تواند موفقیت شما در امتحان را به خطر اندازد به خصوص اگر در مرز قبولی و مردودی باشید.

7.استراتژی داشته باشید.

نمره قبولی در امتحان بستگی به عملکرد جمعی دارد اما در محدوه 70 درصد است.

اگر می خواهید قبول شوید، باید در همه بخش ها عملکرد خوبی داشته باشید.

توصیه باستین این است که تنها بر یک بخش تمرکز نکنید. به جای آن او می گوید، از شیوه خرچنگ استفاده کنید و در یک زمان چند موضوع را مطالعه کنید و بحث ها تئوری و کمی را نیز مورد توجه قرار دهید.

کولملی می گوید توجه بیشتری به جزئیات در مواردی که در آنها خوب هستید داشته باشید تا از اشتباهات حاصل بی دقتی خودداری کنید. بر روی بخش هایی که در امتحانات آزمایشی در آنها نتایج متفاوتی دارید بیشتر تلاش کنید.

8.با نزدیک شدن امتحان از خود مراقبت کنید.

با نزدیک شدن امتحان CFA ، باید از خود مانند یک کودک مراقبت کنید. کولملی می گوید: مرتب غذا بخورید، حداقل دوبار در روز بیرون رفته و از هوای آزاد استفاده کنید.

اگر دارای یک شغل تمام وقت هستید، بعضی از روزها را زودتر به خانه بازگردید. این کار به شما کمک می کند تا کمی ریلکس کرده و وقت بیشتری برای درس خواندن داشته باشید. بعضی از کارفرمایان اجازه مرخصی را برای امتحان می دهند.

9.با انجام یک اشتباه در روز امتحان خود را فاقد شرایط نکنید

وبسایت CFA مواردی را که می توانید با خود به امتحان CFA ببرید ذکر کرده است آن را به دقت بخوانید. مطمئن شوید که اطلاعات پاسپورتتان با آنچه در فرمها نوشته اید یکسان باشد. باتری های ماشین حساب خود را دوباره شارژ کنید. زمان کافی را برای رسیدن به محل امتحان اختصاص دهید به یاد داشته باشید تعداد کمی از افراد در سالن امتحان هستند.

10.در امتحان CFA بر اعصاب خود مسلط باشید

مانند همه امتحان ها باید:

از سوالات ساده شروع کنید.

همیشه به همه سوالات جواب دهید. چیزی را از دست نخواهید داد.

در صورتی که پاسخی را نمی دانید یک حدس هوشمندانه بزنید.

هول نشوید. در بدترین حالت این یک تمرین برای امتحان بعدی شماست.

به خود یادآوری کنید که اگر قبول نشوید تنها باید مدت دیگری را برای امتحان بعدی صبر کنید.

 

شما میتوانید توسط وب سایت پی آسان در آزمون های بین المللی همچون TOFEL iBT، GRE، CFA و… شرکت نمایید. برای اطلاعات بیشتر اینجاکلیک کنید

 

مطالب پیشنهادی: