در مطلب قبلی با عنوان ١٧ استارت‌آپ برتر که امسال راه‌اندازی شدند به بررسی 9 تا از این استارت آپ ها پرداختیم، در ادامه به بررسی استارت آپ های باقیمانده خواهیم پرداحت، با پی آسان همراه باشید. 

10-کاور می‌خواهد فضاهای زندگی کوچک و پیش ساخته را به حیاط‌های پشتی جذاب‌ترین بازارهای مسکن کشور آورد.

چیست: یک شرکت ترکیبی معماری و فن‌آوری که با استفاده از آموزش ماشین و شیوه‌های بکارگرفته شده از صنایع اتومبیل‌سازی و فضایی به برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت فضاهای زندگی می‌پردازد.

کاور از اولین خانه پیش‌ساخته خود در بهار امسال پرده‌برداری کرد. شرکت می‌تواند گونه‌های مختلفی از فضاها را مانند استودیوهای موجود در حیاط پشتی، دفاتر در منزل و اتاق‌های مهمان را بسازد که همگی با عنوان یونیت‌های اکسسوری شناخته می‌شوند. این یونیت‌ها که در سایزهای ٣٠٠ تا ١٢٠٠ فوت مکعبی هستند، ساخته می‌شوند تا منابع مسکن را در شهرهایی که به دلیل قیمت مسکن غیر قابل سکونت می‌شوند افزایش دهند.

سرمایه: ٦/١ میلیون از جنرال کاتالیست و کولسا.

سایت: cover.build

11-پکیجد میخواهد کیو وی سی متولدین هزاره باشد

چیست: یک شرکت رسانه‌ای که می‌خواهد کسب و کاری مانند کیو وی سی بسازد اما در بخش ویدئوهای جدید.

این شرکت که توسط یکی از مدیران سابق هول راه اندازی شده است، ویدئوهای زنده از بازکردن و صحبت در مورد محصولات جدید توسط افراد مشهور را نمایش می‌دهد. مصرف‌کنندگان می‌توانند از طریق اپلیکیشن پکیجد این ویدئوها را ببینند. آنها می‌توانند با زدن بر روی محصول و اضافه کردن آن به سبد خرید در زمان پخش ویدئو محصول را بخرند. اولین اپلیکیشن این شرکت با عنوان آنباکسد بر روی محصولات فن‌آوری متمرکز است. این شرکت تاکنون موفق شده است با نام‌های بزرگی مثل مایکروسافت و بست بای قراردادهایی را برای حمایت مالی به امضا برساند.

سرمایه: ٥/٧ میلیون دلار از کلاینر پرکینط، فوررانر و جی وی.

سایت: packagd.com

 

12-وویاژ تصمیم دارد تا تاکسی‌های خودران را ارزان و یا حتی رایگان کند.

چیست: یک استارت‌آپ در زمینه اتومبیل‌های خودران است که در نظر دارد ناوگانی از تاکسی‌های خودران با استفاده از اتومبیل‌های تولید انبوه ایجاد کند.

این شرکت امید دارد تا با استفاده ماشین‌های موجود بتواند ماشین‌های خودران را زودتر از ساخت یک اتومبیل جدید در جاده‌ها بکارگیرد.

وویاژ کاری بیش از توسعه فن‌آوری ماشین‌های خودران انجام می‌دهد. آنها به دنبال راه‌هایی هستند تا مسافرانشان با اتومبیل با استفاده از صدا تعامل داشته باشند (بگویند کی بایستد و یا چه موزیکی پخش کند).

این شرکت از اودسیتی که یک استارت‌آپ آموزشی که برای آموزش به مهندسان بخش خودران است ریشه گرفته است.

سرمایه: میزان نامعلومی از سوی کوسلا، اینیشیالایزد و چارلز ریور و دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری

سایت: voyage.auto

 

13-اینسترومنتال می‌خواهد از پیشامد اتفاقاتی که برای گلکسی نوت ٧ افتاد  جلوگیری کند.

چیست: یک استارت‌آپ که بر خطوط تولید نظارت می‌کند و با استفاده از فن‌آوری آموزش ماشین‌ها بخش‌های غیر کارآمد را در مراحل اولیه متوقف می‌کند.

این شرکت که توسط دو مهندس سابق اپل راه‌اندازی شده است، امید دارد تا یافتن مشکلات تولید را آسان‌تر کند پیش از آنکه این مشکلات به شرکت‌ها ضرر مالی برساند. آنها یک جعبه طراحی کرده‌اند که از هر دستگاهی که مونتاژ می‌شود عکاسی می‌کند تا مهندسانی که از راه دور کار می‌کنند بتوانند خط تولید را کنترل کنند.

اما کلید اصلی در نرم افزار این شرکت است: اینسترومنتال با استفاده از آموزش ماشین‌ها بخش‌های ناکارآمد را پیش از انسان‌ها شناسایی می‌کند.

سرمایه: ١٠ میلیون از اکلیپس، فرست راند و روت و دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری

سایت: www.instrumental.com

14-استارت‌آپ میستی روباتیکس می‌خواهد برای همه یک روبات بسازد

چیست: یک شرکت که بر روی ساخت روبات‌های خانگی و دفاتر کار می‌کند.

میستی دنباله‌ای از اسفرو است، شرکتی که روبات بی بی ٨ در جنگ ستارگان را ساخت و به دنیا نشان داد یک روبات اسباب‌بازی چقدر می‌تواند سرگرم کننده باشد. به جای اسباب‌بازی، میستی در حال توسعه روبات‌های کارآمد است.

این روبات‌ها به شکل دوستان، هم‌تیمی‌ها و بخشی از خانواده ما دیده و با آنها رفتار خواهد شد (در انجام کارها کمک می‌کنند، ایجاد امنیت می‌کنند و با انسان‌ها با راه‌های سرگرم‌کننده و دوستانه تعامل خواهند داشت همانگونه که در فیلم‌های علمی تخیلی دیده‌اید.)

سرمایه: ٥/١١ میلیون دلار از ونراک، فاندری و دیگران

سایت: mistyrobotics.com

 

15-امنیت آبسیدیان امیدوار است تا از داده‌های شرکت‌ها محافظت کند

چیست: یک استارت‌آپ امنیتی که بر امنیت داده‌های مشتریان شرکت‌ها تمرکز دارد.

آبسیدیان با ترکیب تیمی از کارشناسان ستاره در زمینه امنیت از شرکت‌های سایلنس و کربن بلک سرمایه‌گذاران را هیجان‌زده کرد. این تیم به صورت ویژه تلاش دارد تا سیستم‌های رایانشی مراکز داده‌های داخلی شرکت‌ها را به خدمات ابری بر روی اینترنت متصل کند و به این ترتیب از آنها محافظت کند. برنامه این شرکت آن است که با استفاده از هوش مصنوعی و آموزش ماشین‌ها به شخصی‌سازی راه‌حل‌های امنیتی خود برای هر مشتری بپردازد.

سرمایه: ٥/٩ میلیون از گری‌لاک

سایت: www.obsidiansecurity.com

 

16-کلارک می‌خواهد افراد را به آموزگار تبدیل کند

چیست: یک استارت‌آپ آموزشی که به آموزگاران کمک می‌کند کسب و کارهای آموزشی ساخته و گسترش دهند.

کلارک یک دستیار هوشمند طراحی کرده است که به آموزگاران کمک می‌کند کسب و کار خود را مدیریت کنند. این اپلیکیشن پیش از آنکه در شوی جدید اپل “سیاره اپلیکیشن‌ها” معرفی شود نیز سر و صدا به پا کرده بود. اما اعلام نام آن در این برنامه به شرکت کمک کرد که یک چک دو میلیون دلاری از سرمایه‌گذاران اصلی اسنپ چت دریافت کند.

سرمایه: ٥/٣ میلیون دلار از لایت اسپید، هیومن و وینکلووس و دیگران.

سایت: www.hiclarck.com

17-وویس آپ می‌خواهد از طریق هوش مصنوعی تماس‌های فروش را هوشمندتر کند

چیست: یک استارت‌آپ که نرم‌افزار آن می‌تواند تماس‌های فروش را آنالیز کند.

وویس آپ می‌خواهد به تماس‌های تیم فروش شما گوش کند و به آنها در بهتر شدن عملکرد خود کمک کند. شرکت بر روی آنالیز تعداد زیادی از تماس‌ها تمرکز کرده است تا بداند چه چیزهایی کارآمد هستند و چه چیزهایی نه. نکته‌ای که آن را از رقیب ثروتمند خود چوروس آی که تماس‌های فردی را آنالیز می‌کند متفاوت کرده است.

سرمایه: ٩٧٥/١ میلیون دلار از اکسل، وای کامبینیتر، فاندرز و لوئرکیس

سایت: voiceops.com

هدیه ای باشکوه و خاص برای عزیزانتان: گیفت کارت iTunes، amazon، Xbox Live و … برای سفارش اینجا کلیک کنید

مطالب پیشنهادی: