۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

در این مطلب 7 فناوری ترند شده برای زیر نظر داشتن در سال 2020 را مورد بررسی قرار داده ایم. این سال جاری در حال حاضر موجی سهیم از نوآوری های تکنولوژی را تجربه کرده است، از ظهور ربات های اجتماعی و دستیاران شخصی گرفته تا شرط تحویل یک روزه ی آمازون پرایم و گسترش جستجوی صوتی. تنها دومی به یک بخش خرده فروشی 1.8 میلیارد دلاری ایالات متحده در سال 2017 تبدیل شد و پیش بینی می شود که تا سال 202 به حدود 40 میلیارد دلار هم برسد. توانایی آمازون پرایم در اولویت بندی مشترکان پرایم در زنجیره تامینشان و تحویل بسته هایشان در طی 24 ساعت، دنیای خرده فرودشی را حیرت زده کرد. بات های گفتگو نیز امسال به شدت گسترش یافته و از سمت مشتریانی که مجبور به گفتگو از راهی غیر از تماس تلفنی یا ارسال فرم هستند، مورد استقبال خوبی قرار گرفت. اما ما تقریبا در نیمه دوم راه سال 2019 هستیم، بنابراین زمان آن رسیده که بپرسیم : چه تغییرات بزرگی در تکنولوژی بر نحوه ی زندگی و کار ما در سال 2020 تاثیر می گذارد؟

  1. تجارت موبایل

تجارت موبایل مدتی است که وارد زندگی ما شده است. مردم به خرید از طریق برنامه های حسی و بصری تلفن همراهشان و سایت های مویایل عادت کرده اند، اما توانایی پرداخت برای کالاهای موجود در فروشگاه ها با پرداخت اپل یا کیف پول گوگل برای تغییر دنیای ما فراهم و تنظیم شده است. اگر می خواهید یک دورنما از جهانی کاملا بدون پول نقد و کارت بانکی داشته باشید، به یکی از شهر های بزرگ چین سفر کنید. استفاده از  Alipay و WeChat برای پرداخت تقریبا هرچیزی، زندگی کردن را برای بسیاری از افراد راحت تر کرده و باز هم کد QR به صورت رایج در صحنه حضور دارد و حتی توسط گدای خیابانی هم استفاده می شود. با این حال، شما می توان پیامد های عمر باتری تلفن ها را برای ایجاد یک سری جدید از مشکلات، پیش بینی کنید.

  1. شبکه 5G

شاید شما استفاده از شبکه اینترنت 5G را شروع کرده باشید و اینترنت به سرعت نور را مستقیما از شبکه های سیار ما دریافت کرده باشید. در آینده می توانید بیشتر از این هم انتطار داشته باشید. اگرچه نگرانی هایی به ظاهر بی اساس درباره ضررهای 5G بر بدن انسان وجود داشته است، موجی بزرگ همچنان در حال چرخش است. پهنای باند، افزایش سرعت اینترنت را با فرایندی ساده تر تنظیم می کند. اگر این هم کافی نیست، شبکه های 5G  ، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین های بدون راننده را هم تسهیل می کند و به آنها امکان ارتباط با هر وسیله نقلیه دیگری که در محدوده شان باشد را می دهد. این شبکه یک مولفه اساسی برای شهر های هوشمند آینده است.

مرتبط با : 5 روند تجاری که در سال 2019 به صعود خود ادامه خواهند داد.

  1. تجزیه و تحلیل توصیفی

از زمانی که محصولات تجزیه و تحلیل داده ها توسعه یافتند، تجزیه و تحلیل توصیفی یک هدف نهایی بود. ابزار های تحلیلی تا کنون، بیشتر بر روی کاربردهای توصیفی و پیشگویانه تمرکز داشته است. این بدان معنی است که می توانند به عنوان داده های تاریخی پذیرفته شوند تا بهتر تنظیم و نمایش داده شوند تا درک بهتری از تغییراتی که رخ داده داشته باشند و برای پیش بینی در مورد وقایع و رفتار های آینده به عنوان داده استفاده شوند.

کاربرد توصیفی جایی است که ابزار تحقیق گزینه هایی را برای چگونگی بهره مند شدن از نتایج تحلیل توصیفی و پیش بینی کننده ارائه دهند. اگر این کار شبیه به تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده به نظر برسد، اشتباه نمی کنید، تعریفی دقیق از این بحث وجود دارد. با این حال، تجزیه و تحلیل توصیفی قبلا کاربردهایی در صنعت نفت و گاز و همچنین مراقبت های بهداشتی داشته است. کارکردهای توصیفی محدود می توانند در سال 2020 شروع به استفاده از ابزارهای تحلیلی که بیشتر تعمید می یابد، کنند.

  1. هوش مصنوعی به عنوان یک سرویس

ترکیب مدل تجاری SaaS با سرویس های هوش مصنوعی می تواند بدون هزینه سنگین، هوش مصنوعی را به تولید انبوه برساند. درحالیکه پیشرفت در هوش مصنوعی در بعضی مناطق رو به افزایش است، در نقاطی دیگر پیشرفت چندانی ندارد ( مثل تشخیص گفتار)، در حال حاضر برخی از سیستم عامل های ارائه دهنده هوش مصنوعی، خدماتی مثل کاربار پردازشگر فشرده GPU هم ارائه می دهند، و گوگل، آمازون، مایکروسافت و سایر شرکت های بزرگ راه حل های یادگیری ماشینی و موارد آموزشی ارائه می دهند. گسترش در این حوزه و انجام وظایف تخصصی تری از هوش مصنوعی در اشتراک ها، به عنوان توسعه ای برای سال 2020 محتمل است.

  1. رشد فناوری بازار میانه

هنگامی که ما از صعود یا رکود بخش فناوری صحبت می کنیم، معمولا منظورمان بزرگترین شرکت های فناوری است. چیزی که در حال تغییر است میزان علاقمندی به مشاغل بازار میانه و پتانسیل پیشرفتشان می باشد. مانند سرمایه گذاران با نحوه ی مالکیت، بهره برداری و سرمایه گذاری در شرکت های نوظهور فناوری و مشاغل آنلاین آشنا می شویم، در مورد این حوزه از  بازار میانه و پتانسیل هایش گزارش های بیشتری می بینیم. این نشریه فناوری M&A شواهد امیدوار کننده ای را برای محتوای میانگین، تجارت الکترونیک و مشاغل SaaS نشان می دهد. صاحبان مشاغل مستقل آمازون نیز در حال افزایش قدرت اجتماعی شان هستند.

مرتبط با : 4 روند عمده بازاریابی برای سال 2020 و پس از آن

  1. رکود برنامه ها

پیدا کردن و بارگیری برنامه ها، مشکل بعدی شرکت هایی است در اپلیکیشن ها و ماهیت رقابتی فروشگاه های مختلف اپلیکیشنی سرمایه گذاری کرده اند و این مشکل باید رفع شود. بسیاری از مردم بر این باورند که دسترسی به برنامه ها از یک شبکه، یا کنارگذاشتن همه آنها به نفع اپلیکیشن های پیشرو وب، ممکن است برای همه مردم مفید و مقرون به صرفه تر باشد.

  1. سقوط رمزنگاری متناوب

هیچ لیستی از تغییرات تکنولوژی بدون ذکر رمزنگاری و بلاکچین کامل نخواهد بود. هر طرف دیوار که می خواهید باشید، چه فکر کنید که بیت کوین (یک ارز دیجیتالی است که در آن معاملات بدون نیاز به بانک مرکزی قابل انجام است) یک نقشه بزرگ پونزی است یا فکر کنید آینده ی ثروت است، یک چیز را نمی توان انکار کرد: بیت کوین بر بازارهای سِری حاکم است. درحالیکه بسیاری از ارزهای رمزی صعود یافته و سقوط کرده اند، بیت کوین پس از ژانویه 2018 که 35% پایین بود، اکنون حدود 69% از تسلط بازار را دارد. افزایش قیمت طی چندماه گذشته این سوال را ایجاد کرده است که آیا بیت کوین می تواند نوعی طلای دیجیتالی باشد؟ احتمالا فناوری بلاکچین در سال 2020 شاهد برنامه های عملی تری در مراقبت های بهداشتی، مدیریت دارایی و مالکیت معنوی خواهد بود، اما اینکه آیا بیت کوین و بلاکچین چگونه تغییری اساسی در زندگی ما به وجود خواهند آورد، هنوز مشخص نشده است.

با تحولات بسیار زیادی که در سرعت تکنولوژی ما رخ می دهد، درک دقیق ابعاد نوآوری در حال انجام، سخت می باشد. لیست فوق برخی از پیشرفت های مهم را برجسته می کند اما کامل و جامع نیست. هر اتفاقی که بیفتد، سال 2020 برای شرکت های بزرگ فناوری و کارآفرینان جوان،  سال جالبی خواهد بود.