۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

تقریبا تمام آگهی های تبلیغاتی امسال در یوتیوب برای Monday.com بود. شما می دانید که روش جدید مدیریت کاری تان چیست اما من هنوز نمی دانم. امسال در LinkedIn شاهد افزایش کارمندانی بودم که در Drift از برندسازی شخصی برای بازاریابی تجاری استفاده می کردند. و در نیویورک، وین، ادینبورگ و لندن نیز دیدم که بنرهایی برای Slack ساخته شده است. ما برروی کره زمین زندگی می کنیم ولی یک جامعه ی تکنولوژی محور هستیم. امروزه بیشتر اقدامات ما که از طریق تکنولوژی پیشرفته انجام می شوند، دارای هزینه هستند. هزینه ای که باید ماهانه بپردازیم با وجود اینکه فقط یکبار اطلاعات کارت اعتباریمان را وارد کرده ایم. این حُسن مدل تکرار شونده‌ی پرداخت اشتراک ها (آبونمان) است.

با گذشت سال ها، من برای خرج کردن پولم تصمیم های عجیب و غریبی گرفته ام و اخیرا با توجه به این موارد بهتر شده ام. بنابراین، با توجه با این که من به پایان دارایی سالیانه ام رسیده ام و اهدافم را برای سال 2020 تنظیم کرده ام، به اشتراک های فعال خودم رسیدم و خواستم 9 موردی را که در ژانویه برایم پیش بینی می شود، به اشتراک بگذارم. لازم به ذکر است این لیست توسط شخصی جمع آوری شده که به صرفه جویی اش افتخار می کند و می داند که هر سکه و پولی به او کمک می کند تا یک روز رویایش را به حقیقت تبدیل کند. اگر شما هم می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید، عاقلانه خرج کنید، با تکنولوژی انس بگیرید یا می خواهید کادوهای نه چندان جالبی بدهید، پس این لیست برای شما مناسب است. اگر هیچکدام از موارد فوق نیستسد، شاید از خواندن این موضوع که چطور طی یک هفته زندگی مشترک، تمام گیاهان خوانه همسرم را خشکاندم، لذت ببرید.

بیایید شروع کنیم تا با این اشتراک ها بیشتر آشنا شویم.

  1. Canva | 12.95 دلار | سیدنی، AUS| مدیرعامل: ملانیا پرکینز

Canva یک ابزار طراحی گرافیکی ساده است که از فرمت کشیدن و رها کردن استفاده می کند و امکان دسترسی به عکس ها، تصاویر محوری، گرافیک و فونت ها را فراهم می کند و شامل طرح بندی هایی حرفه ای برای خلق مداوم آثار گرافیکی خیره کننده است. مهم نیست که چندبار درباره قضاوت کتاب ها از روی جلدشان دروغ گفته ایم، ما این کار را انجام می دهیم. اکنون Canva جلد بسیاری از این کتاب ها را تهیه می کند. برندسازی خوب، جلب توجهی برای کشف محتوای یک کتاب، بطری یا محصولی دیگر است، مارک تجاری خوب می تواند کنجکاوی ما را برانگیزد یا آن را کور کند. بنای سطحی Canva این امکان را به طراحان در تمامی سطوح مهارتی می دهد تا دارایی هایی با اندازه مناسب برای ارسال های رسانه های اجتماعی، رویدادها، فایل های پی دی اف شخصی، گواهی نامه ها، اوراق سرمایه گذاری و …. ایجاد کنند. Canva تا خودتان، کار و برند تجاری تان را متمایز و برجسته کنید. در سال 2019، Canva یکی از دلایل عمده رشد من بود چون من توانستم بدون نیاز به ابزارهای تخصصی مثل کاری که بقیه با ادوب یا ماکروسافت انجام می دادند، بر برند تجاری ام مالکیت داشته باشم. دستور العمل ها آشنا بودند، باعث می شدند یادگیری آن سرگرم کننده باشد و ساخت دارایی های خودم باعث میشد که به ارائه خودم اعتماد داشته باشم. در سال 2020، Canva را به عنوان مهره اصلی در جعبه ابزارتان درنظر داشته باشید.

  1. Medium | 5 دلار | سانفرانسیسکو، کالیفرنیا| مدیر عامل: اِو ویلیامز

Medium یک بستر انتشار آنلاین است که مجموعه ای از افراد مبتدی و حرفه ای، نشریات و یا وبلاگ ها و ناشران انحصاری دارد. Medium قبل از معرفی هر paywall ، در ماه 3 بازخوانی به کاربرانش ارائه می دهد ( بدون نیاز به خریدن اشتراک ) که هر عضو یکبار اجازه تعامل نامحدود دارد. حتی رسانه های توسعه یافته هم بخش اظهارنظر را حذف کرده اند و کسانی را که به دنبال تعامل هستند به چاله های بی نام و نشان برزخی کشانده اند. نیازی به یادآوری نیست که هنگام مرور مقالات و یا عناوین گذشته آگهی هایی بر روی صفحه تان نمایان می شوند و بی نهایت مرتبه کلید READ ME را می زنید.

Medium برای خوانندگان و نویسندگان مثل خانه ای است که به سرعت در آن مشغول می شوند. نویسندگان، انتشار را کنتل می کنند، بنابراین یک نامه به سردبیر می تواند فورا منتشر شود و سرعت مکالمه را بیشتر کند. با تجربه ای که من سال گذشته در Medium داشتم، متوجه شدم بیشتر کاربران عاقل و متفکر، مختار، مهربان و محترم هستند. همچنین دریافتم اینکه بیشتر فروشگاه ها و شخصیت ها در این بستر به اشتراک می گذارند، آن را به فروشگاهی یک مرحله ای برای کسب اطلاعات تبدیل می کند. همچنین شما می توانید با ثبت نام در برنامه شرکای آن ها که بر مبنای عمق توجه اعضای Medium به کارشان به نویسندگان حقوق پرداخت می کنند، پول در بیاورید، بنابراین احتمالا هزینه ای که برای عضویت پرداخته اید به شما بازخواهد گشت. به نوعی Medium برای نویسندگان یک اسپاتیفای بوده و شبیه بخش نظرات فیس بوک است البته اگر تمام دوستانتان مهربان، کنجکاو و محترم باشند.

  1. Luminary | 3.99 دلار | نیویورک | مدیرعامل: سیمون ساتون

Luminary یک بستر شناور برای پادکست بوده و اولین برنامه ای است که برای دسترسی ماهیانه هزینه دارد. Luminary اولین بستر پرداختی پادکست بوده و بخواهم صادقانه بگویم تنها اهمیتش زمان بود. پادکست ها بهترین آموزش رایگان در خارج کشور هستند و میزبان باید از طریق پرداخت ها هزینه های تبلیغاتی را جبران کند. میزبان های پادکست مثل گای راز، مایکل باربارو و ریچی رول و میهمانانش استاد های من شده اند. و ارائه شان را به صورت رایگان قرار داده اند تا از طریق سیستم عامل های دیگر شنیده شوند. اما تا کِی از اتحاد خودداری خواهند کرد؟ در اوایل سال جاری، ما دیدیم که راسل برند و تریور به Luminary ملحق شدند و ارائه شان را محصور کردند که من به آن دلگرم شدم. در نقطه مقابل Luminary، ممکن است یک نفر هنوز هم بخواهد بر سر بستر های رایگان پادکست (من هنوز هم از برنامه پادکست اپل استفاده می کنم) بحث کند و تفاوتی که من برایش می آورم، کیفیت است. هرکسی می تواند پادکست هایش را روی سیستم عامل های دیگر ایجاد کند بنابراین در پاسخ به این سوال Luminary را یک تست لیتموس در نظر بگیرید، آیا این ارزش گوش دادن را دارد؟ حتی با این وجود،  Luminary قیمت هایش را کاهش داد و اکنون برای 12 ماه و 1 ماه رایگان، به ازای هرماه 3.99 دلار می گیرد بنابراین پیشنهاد می کنم 12 دلار بپردازید و آن را برای 3 ماه امتحان کنید. چه کسی می داند، شاید خودتان تشویق شدید که پادکست بسازید، آن را به Luminary بفرستید و درآمد حاصل از آن را دریافت کنید.

(پایان قسمت اول)

 

 

____________________________________________________________

در صورتی که داخل ایران هستید و قصد خرید آنلاین و اعتباری از سایت های خارجی و فروشگاه های آنلاین خارج از کشور ( از جمله فروشگاه های خارجی اینستاگرام ) را دارید ، میتوانید از خدمات سایت پی آسان در این زمینه استفاده کنید :