فرض کنید که در سایت Airbnb ثبت نام کرده اید و لیست و سیاهه خدمات و منزل خود را ثبت کرده اید . حالا مردم عادی و کسانی که دنبال میزبان می گردند ، چگونه ممکن است شما را پیدا کنند ؟  با وجود میزبان های مختلف و متعدد ، سایت Airbnb از چه الگوریتمی برای پیدا کردن میزبان های معین در یک منطقه استفاده می کند ؟

طی سوالات مختلفی که از سوی میزبانان سایت Airbnb مطرح می شود ، دو سوال اساسی قالبا مطرح است : چه چیزی بر رتبه بندی میزبان تاثیر می گذارد ؟ و دیگری اینکه چگونه میتوان صفحه و لیست خدمات خود را به صورت آنلاین روی سایت پیدا کنند ؟

در این پست مجموعه ای از مهم ترین سوال هایی که از سوی میزبانان پیرامون سایت Airbnb مطرح می شود را گرد آوری کرده ایم و به آن ها پاسخ می دهیم . در صورتی که قسمت اول این مطلب را نخوانده اید ، از اینجا میتوانید به آن دسترسی داشته باشید

اگر درباره سفر با Airbnb چیزی نمی دانید :  Airbnb یک شرکت خصوصی است که مقر آن در سانفرانسیسکو است، این شرکت در آگوست سال ۲۰۰۸ تأسیس شده است،  این شرکت از طریق سایت حود، به صاحبان خانه‌ها و آپارتمان‌های خالی با دارای یک اتاف اضافی امکان می‌دهد که آپارتمان‌های خود را به میهمان‌ها  و مسافران برای چند روز اجاره دهند .  مکان‌های موجود در این سایت شامل اتاق‌ها، آپارتمان‌ها، قلعه‌ها، قایق‌ها، خانه‌های درختی و حتی کلبه‌های ایسکیمویی و جزیره‌های خصوصی است.

 

آیا میتوانیم برای بهتر دیده شدن و بیشتر دیده شدن در نتایج جست و جو و تبلیغ شدن ، هزینه اضافه پرداخت کنیم ؟

سایت Airbnb  همچنین چیزی را برای کاربرانش توصیه نمی کند ، چرا که امکان رقابت عادلانه را محدود می کند . البته شما می توانید تبلیغ صفحه خود را در شبکه های اجتماعی و وبلاگ و سایت های شخصی انجام دهید . این امکان از طریق گزینه « همرسانی ( Share ) برای شما محیا شده است . در زیر این گزینه ، آیکن embed  را که شبیه « </>  » است را مشاهده خواهید کرد . با کلیک بر روی آیکن ، کدها و اطلاعاتی که برای تبلیغ صفحه خود در وبلاگ و صفحات اجتماعی و سایت ها نیاز دارید ، کپی می شود و میتوانید هرجا خواستید پِیست کنید .

 

چرا جایگاه من در آخرین صفحه از لیست جست و جو است ؟ اینطوری کسی اتاق من را نمیبیند یا رزرو نخواهد کرد !

نگران نباشید . وقتی به تازگی صفحه ی خود را در سایت Airbnb   می سازید ، به آخرین صفحه از لیست جست و جو منتقل می شوید ولی این به معنای این نیست که شما دیده نمی شوید ، چرا که اکثر جست و جوهای کاربران سایت Airbnb  به صورت گزینه ای و فیلتر شده است ( مثلا بر اساس قیمت ، ویژگی ها و مکان ) و وقتی جست و جویی به شکل فیلتر شده انجام شد ، شما دیگر در آخرین صفحه نمایش داده نمی شوید .

 

اگر به خاطر اینکه مهمانی قوانین خانه مرا رعایت نمیکرد ، یا مطالعه نکرده بود ، درخواست رزرو او را رد کنم ، در رتبه بندی من در نتایج جست و جو تاثیر خواهد گذاشت ؟

از آنجایی که رد درخواست ها ، میتواند از بدترین تجربیات کاربران با سایت Airbnb  باشد ، ما این فاکتور را برای رتبه بندی میزبان ها در نظر گرفتیم تا مقبولیت و رضایت کاربران و مهمان های سایت Airbnb  به خطر نیافتد . با این وجود این مسئله را هم درک می کنیم که به هر دلیلی ممکن است یک میزبان مجبور باشد درخواست مهمانی را رد کند و برای همین این قابلیت را در حساب هر میزبان گنجانده ایم . بیشترین توجه ما در این زمینه ، به مقایسه میزان رد درخواست های شما با دیگر میزبان ها معطوف است . اگر یک یا دو بار درخواستی را رد کنید ، نمیتواند تاثیری روی رتبه بندی شما بگذارد ، اما اگر در طول زمان ، درخواست های زیادی را رد کنید ، رتبه شما در جست و جو تنزل پیدا خواهد کرد .

طی بررسی های ما ، اینطور نشان داده می شود که بیشتر میزبان ها در سایت Airbnb  ، توانایی قبول اکثر درخواست ها را دارند و رد درخواست به ندرت اتفاق می افتد . میتوانید برای به حداقل رساندن احتمال رد درخواست مهمان ها ، سعی کنید اطلاعات خانه خود را به واضح ترین و شیواترین شکل ممکن بنویسید ، تقویم خود را به روز نگه دارید و قوانین خانه را به گویاترین شکل ممکن شرح دهید .

من لیست و سیاهه خدمات خود را ثبت کرده ام و صفحه خود را ساخته ام ، اما نه خودم نه دیگران ، نمیتوانند آن را در صفحه جست و جو پیدا کنند . چرا ؟

به طور معمول یک تاخیر حدودا 6 ساعته برای نمایش هر صفحه و سیاهه خدمات جدید وجود دارد. این زمان هم به شما این فرصت را می دهد که آخرین تغییرات و ویرایش های ضروری را پیش از نمایش عمومی صفحه و ثبت اولین درخواست و رزرو ، اعمال کنید و هم به مسئولان سایت Airbnb  این فرصت را می دهید تا صفحه شما را از نظر مناسب بودن و مشکل نداشتن برای نمایش عمومی بررسی کنند. اگر صفحه شما تا 24 ساعت در لیست جست و جو نمایش داده نشد ، میتوانید از طریق « تماس با ما»ی سایت Airbnb  موضوع را پیگیری کنید .

 

من مدت ها است که درخواست رزرو جدیدی نداشته ام و وقتی صفحه خود را جست و جو میکنم ، آن را پیدا نمی کنم. نه خودم نه حتی دوستانم . مشکل چیست ؟

اگر صفحه و لیست سیاهه شما در سایت Airbnb  ، جز بازار محبوب پیشنهاد ها باشد و گزینه های متعدد و زیادی را شامل باشد ، برای پیدا شدن آن ضروری است که فیلترهای متنوع و زیاد و مشخصی را اعمال کنید . نگران نباشید ، این دقیقا همان کاری است که معمولا کاربران و مهمان ها انجام می دهند . پیشنهاد ما برای کردن صفحه خود و مطمئن شدن از نمایش آن ، جست و جو بر اساس تاریخ روزهایی است که قبلا در تقویم خود ، برای پذیرایی در آن روزها اعلام آمادگی کرده اید است .

همچنین در رابطه با پیشنهادات فوری و لحظه ای ( Instant Book ) در سایت Airbnb  ، یک دلیل مشترک برای به وجود آمدن همچین شرایطی وجود دارد ؛ اینکه هنگام ساخت صفحه ، گزینه ای را مبنی بر اینکه تنها کاربران و مهمانانی که بازخورد و امتیاز مثبت دریافت کرده اند میتوانند درخواست ارسال کنند را انتخاب کرده اند . اگر شما به عنوان میزببان این الزام را انتخال کنید ، به جای اینکه پیشنهاد و صفحه شما تحت عنوان Instant Book نمایش داده شود ، تحت عنوان Request to Book منتشر می شود و کاربران تازه ثبت نام کرده و یا بازدیدکنندگان ثبت نام نکرده ، قادر به مشاهده پیشنهاد شما نخواهند بود و نمیتوانند برای شما درخواست رزرو فوری ارسال کنند.