فرض کنید که در سایت Airbnb ثبت نام کرده اید و لیست و سیاهه خدمات و منزل خود را ثبت کرده اید . حالا مردم عادی و کسانی که دنبال میزبان می گردند ، چگونه ممکن است شما را پیدا کنند ؟  با وجود میزبان های مختلف و متعدد ، سایت Airbnb از چه الگوریتمی برای پیدا کردن میزبان های معین در یک منطقه استفاده می کند ؟

طی سوالات مختلفی که از سوی میزبانان سایت Airbnb مطرح می شود ، دو سوال اساسی قالبا مطرح است : چه چیزی بر رتبه بندی میزبان تاثیر می گذارد ؟ و دیگری اینکه چگونه میتوان صفحه و لیست خدمات خود را به صورت آنلاین روی سایت پیدا کنند ؟

در این پست مجموعه ای از مهم ترین سوال هایی که از سوی میزبانان پیرامون سایت Airbnb مطرح می شود را گرد آوری کرده ایم و به آن ها پاسخ می دهیم . در صورتی که قسمت اول و دوم این مطلب را نخوانده اید ، از اینجا  و اینجا میتوانید به آن دسترسی داشته باشید

اگر درباره سفر با Airbnb چیزی نمی دانید :  Airbnb یک شرکت خصوصی است که مقر آن در سانفرانسیسکو است، این شرکت در آگوست سال ۲۰۰۸ تأسیس شده است،  این شرکت از طریق سایت حود، به صاحبان خانه‌ها و آپارتمان‌های خالی با دارای یک اتاف اضافی امکان می‌دهد که آپارتمان‌های خود را به میهمان‌ها  و مسافران برای چند روز اجاره دهند .  مکان‌های موجود در این سایت شامل اتاق‌ها، آپارتمان‌ها، قلعه‌ها، قایق‌ها، خانه‌های درختی و حتی کلبه‌های ایسکیمویی و جزیره‌های خصوصی است.

 

من نمیتوانم لیست خدمات و صفحه مربوط به خانه خود را پیدا کنم ، آیا وارد شدن و خارج شدن من در سیستم ، تفاوتی ایجاد خواهد کرد  ؟

اکثر جست و جوهایی که در سایت Airbnb انجام می شود ،  به لاگین بودن یا نبودن کاربران ربطی ندارد ، هرچند رتبه بندی ممکن است تفاوت ایجاد کند آن هم به این خاطر که جست و جوهای کاربران لاگین شده در سایت ما ، شخصی سازی شده است . برای همین وقتی یکی از کاربران لاگین می کند ، ما اطلاعات بیشتری از فرد جست و جو کننده در اختیار داریم ، تا در نتایج جست و جو ، گزینه های مرتبط تر و مناسب تری به او ارائه کنیم .

البته در این بین یک استثنا وجود دارد : کسانی که پیشنهادات لحظه ای داده اند ، اما در عین حال فاکتور رتبه بندی و بازخوردهای مثبت مربوط مهمان ها را هم انتخاب کرده باشند . در این مورد ، اگر شما پیشنهاد لحظه ای به این شکل داده باشید ، پیشنهاد شما در جست و جو به کاربران و بازدیدکنندگانی که لاگین نکرده اند ، نشان داده نمی شود . آن هم به این خاطر است که ما نمیتوانیم بازخوردها و رتبه بندی کاربر و بازدیدکننده در صورت لاگین نکردن ، تشخیص دهیم .

 

من میتوانم یک پیشنهاد را روی نقشه نرم افزار Airbnb پیدا کنم و ببینم ، ولی نمیتوانم همان پیشنهاد را ( با همان فیلترهای جست و جوی داخل نرم افزار ) ، در نسخه دستکتاپ و سایت Airbnb پیدا کنم . چرا ؟

همانطور که پیش از این نیز متذکر شدیم ، جست و جو در سایت Airbnb ، شخصی سازی شده است . این به این معنا است که وقتی حتی با گوشی و نرم افزار در حال جست و جو و مرور پیشنهاد ها هستید ، برنامه از gps  شما استفاده می کند و از این اطلاعات در ارائه نتیجه بهتر استفاده می کند ، که طبیعتا در نسخه سایت ، امکان موقعیت یابی دقیق نیست و نتایج متفاوت است .

 

من پیشنهاد لحظه ای و فوری Instant Book خود را ارسال و فعال کرده ام ، اما پیشنهادم در لیست جست و جوها پیدا نیست و یا بالا نیامده است ، مگر پیشنهاد لحظه ای و فوری Instant Book ، چنین تاثیری نمی گذارد ؟

بله ، پیشنهاد لحظه ای و فوری Instant Book رتبه شما در جست و جو را بالا می برد ، ولی به نظر می رسد عدم نمایش شما ، دلیل دیگری دارد . اول از همه مطمئن باشید که جست و جوی خود را به درستی و منطبق با کلیه ویژگی های پیشنهاد خود ( از تعداد حداقل شب های میزبانی گرفته تا بازه زمانی میزبانی  و درخواست مهمان هایی با سابقه خوب و  … ) فیلتر کرده باشید چرا که فیلتر درست و دقیق ، بسیار تاثیر گذار است . و البته این را هم در نظر داشته باشید که اگر در پیشنهاد لحظه ای خود ، درخواست مهمان های با سابقه و بازخورد خوب را لحاظ کرده باشید ، آن وقت پیشنهاد لحظه ای خود را نمیتوانید مشاهده کنید ، چرا که یا تا به حال خودتان  با سایت Airbnb سفر نکرده اید و یا لاگین نکرده اید .

 

پیشنهاد خودم را از طریق جست و جوی عنوان پیشنهاد نمیتوانم پیدا کنم . چرا سایت Airbnb قابلیت جست و جوی کلیدواژه را ندارد ؟ ممکن است این قابلیت در آینده به سایت اضافه شود ؟

جست و جوی کلید واژه ای و به خصوص جست و جوی متن دلخواه ، از لحاظ فنی بسیار پیچیده است اما چیز بسیار هیجان انگیزی برای اضافه کردن به سیستم سایت Airbnb است . باید به شما اطمینان دهیم که سایت Airbnb ، یک تیم کامل و قوی در زمینه بهبود تجربه جست و جوی سایت Airbnb دارد و به صورت مستمر در حال تحقیق است . امیدواریم این قابلیت در سال جاری به سایت Airbnb اضافه شود.

 

مهم ترین چیز این است : شما یک میزبان منحصر به فرد هستید با پیشنهادات خاص ، چرا که شما و خانه شما ( یا فضای شخصی شما ) شبیه هیچکس و یا هیچ جای دیگری نیست . امیدواریم این راهنمایی ها و نکات برای پیدا کردن میزبان و مهمان مناسب و داشتن یک تجربه بهتر با سایت Airbnb ، کارآمد باشد . در نهایت ، بهترین کاری که میتوانید بکنید را انجام دهید و از توانایی های خود استفاده کنید و درباره جایگاه نخست جست و جو بودن ، نگران نباشید.