Select Page
 • «elsevier» نام یکی از اولین ها و بزرگ ترین های دنیای نشر است که به چاپ مجلات علمی و شرح وقایع علمی می پردازد و در این راه نامدارانی همچون اسکالیجر، گالیله، اراسموس و دکارت با این موسسه همکاری داشته اند.
  محل اصلی موسسه در آمستردام، مرکز هلند قرار دارد، اما فعالیت موسسه به کشور مبدا محدود نیست، بلکه در کشورهای آمریکا و انگلستان هم فعالیت های مهمی را دنبال می کند.
  بنیانگذار موسسه، «لوییس الزویر» این تجارت را در سال ۱۵۸۰ میلادی شروع کرد. این خاندان از دیرباز در کشور هلند به امر فروش و چاپ کتاب اشتغال داشته اند. با این همه سازمان امروزی الزویر در سال ۱۸۸۰ میلادی تاسیس شد و تولیدات اولیه آن را ژورنال لاسنت، سل و کتاب هایی شامل آناتومی گری و ساینس دایرکت که مجموع ژورنال های الکترونیکی بود، تشکیل می داد و در حال حاضر الزویر داده های اینترنتی خود را با نام اسکوپوس ارایه کرده است.
  این موسسه، به عنوان یک ناشر چند رسانه ای پیشرو، پیشتاز ارایه اطلاعات علمی و بهداشتی در دنیاست که بیش از ۲۰۰ هزار محصول و خدمت، شامل مجله، کتاب، محصولات و خدمات الکترونیکی و پایگاه های اطلاعاتی، ارایه می دهد و به بیش از ۳۰ میلیون دانشمند، دانشجو و متخصص عرصه بهداشت و اطلاعات در سرتاسر دنیا خدمت رسانی می کند. مرکز ثقل فعالیت موسسه الزویر انتشار کتاب و مجله علمی است و جالب توجه اینکه قدمت تقویت فرآیند پذیرش مقالات در انتشارات این موسسه از ۱۳۰ سال گذشته است.
  دفتر مرکزی کمپانی الزویر در آمستردام هلند بیش از هفت هزار نفر از ۲۴ کشور جهان را در استخدام دارد و به واسطه تحویل موثق و معتبر مطالب تکنولوژیک نوظهور، محرک نوآوری افراد در دستیابی به نیازهای آنهاست.
  الزویر محصولات و خدمات خود را در قالب دو بخش «علم و تکنولوژی» و «علوم بهداشتی» عرضه می کند. این موسسه در عرصه علم و تکنولوژی از خدمات بیش از ۱۰ میلیون پژوهشگر از ۴۵۰۰موسسه تحقیقاتی دولتی و دانشگاهی، آزمایشگاه های تحقیقاتی، کتابخانه ها، پژوهشگران، مولفان و ویراستارها در ۱۸۰ کشور و در عرصه علوم بهداشتی از ۲۰ میلیون متخصص بهداشت، دانشجو، پژوهشگران پزشکی، شرکت های داروسازی، بیمارستان ها و موسسه های تحقیقاتی برخوردار است که اسناد این عده از همکاران در قالب ۳۵ زبان زنده دنیا در اختیار الزویر قرار می گیرد.
 •  

  مقالات elsevier

  elsevier

  سوالات متداول درباره مقاله چاپ کردن در ژورنال های عضو Elsevier

  ۱-آیا برای فرستادن نسخه اولیه به elsevier، باید متن با نرم افزار (latex یا نرم افزارهای دیگه) نوشته شده باشد؟

  ۲- هزینه ثبت نام و ارسال مقاله برای ژورنالهای elsevier یا springer چقدرمیباشد؟

  پاسخ :

  1. شما می تونید متن مقاله تو word یا لاتکس آماده کنید.
   ۲٫هزینه ای  ندارد،درآمد این ژورنال ها از فروش مقاله به صورت تکی هارد کپی و فروش اکانت میباشد.
   سوال۲:
   1. این اولین باره که می خواهم برای سایت elsevier مقاله بفرستم. لطفا اگه می تونین راهنماییم کنید.
    اول اینکه خیلی از ژورنال ها مثل IEEE برای مقاله تمپلت دارن و خیلی راحت می شود  مقاله رو طبق اون تنظیم کرد و می شود از نرم افزار ورد هم استفاده کرد اما آیا ژورنال های الزویر هم ورد تمپلت دارن یا حتما باید از نرم افزار latex استفاده کرد؟ با این نرم افزار آشنایی ندارم و تا حالا ازاین نرم افزارها  استفاده نکردم
    بعد اینکه چون من عضو الزویر نیستم نمی توانم مقاله بگیرم تا بتوانم براوردی از فاصله زمانی بین سابمیت و پذیرش مقاله داشته باشم. بنابراین از دوستانی که تجربه ارسال مقاله به یکی از ژورنال های signal processing ، computer speech and language ، digital signal processing دارن خواهش می کنم بگن که چه مدت طول کشیده تا مقالشون پذیرش بشود؟

    پاسخ :

    1. elsevier تمپلت خاصی ندارد، فوتش Times New Roman با سایز ۱۰، double line باشد. مراجع هم برای ژورنال به این صورت میباشد که اسم نویسنده گان، عنوان مقاله، عنوان ژورنال، والیوم (نامبر) (سال انتشار) شماره صفحات. دقت کنید که از Vol.، No، و pp استفاده نکنید.
     در مورد فرآیند پابلیش اصلا نمیشه گفت. به ژورنال و نوع کار بستگی دارد. یکی از دوستان  من ۷ ماهه در بهترین ژورنال مهندسی برقش پابلیش کرده اما من یکی از استادهای   توی ژورنال پائین تر ۲ سال طول کشیده است. حتما به ژورنال نگاه کنید. در ضمن لازم نیست حتما فایل مقاله رو داشته باشید بالای چکیده مقاله می نویسد.
     http://www.sciencedirect.com/science…9689040800318X

     سوال۳:

     1. اگر یک مقاله را به یک ژورنال elsevierفرستادیم و برای مسائلی جز ادیت و… ریجکت شد …..برای ژورنال دیگر باید فرمت مقاله تغییر پیدا کند ؟
      هر ژورنال فرمت خاص خودش رو داره ؟معمولا این فرمت ها شامل چه مواردی میشن و آیا این فرمت ها در متن مقاله هم تاثیر دارند ؟

      پاسخ:

      1. بله باید فرمت مقاله تون رو برا ژورنال elsevier تغییر بدین و این فرمت میتونه شامل فونت و نحوه رفرنس دهی، title ها یا مسائلی مربوط به cover letter و یا سایر موارد بشود. شما باید author instruction مربوط به ژورنال رو بخونید و طبق اون فرمت مقاله تون رو تغییر بدهید. این که تو متن مقاله تاثیر داشته باشد هم امکانش هست. مثلا بعضی ژورنالها یه تعداد محدود صفحه قبول میکنند که ممکنه مجبور به خلاصه یا حذف کردن بعضی قسمت ها بشوید و یا این که برخی ژورنال ها نتایج و بحث رو باهم یا جدا میخوان (البته اکثرا هر دو رو قبول می کنند).
       سوال ۴:
       1. من دیشب داشتم مقاله واسه microelectrionic journal درElsevier میفرستادم اما هزار تا سوال داشتم که باعث شد submit نهائی رو نزنم سوالات بنده این است :
        ۱٫مقاله رو تک ستونی بفرستم؟ اگه دو ستونی بفرستم چی می شه؟
        ۲٫ اسم نویسنده ها و مشخصاتشون رو باید در فایل جدا از فایل مقاله بگذارم؟
        ۳٫ footnote ها رو چکار باید چه کار کرد؟ در فایل جدا بگذارم؟ چگونه؟
        ۴٫ figure هام رو باید چکارشون کنم؟ اگه کیفیت عکس هام خوب نباشند چیکار میکنند؟ ریجکت؟
        ۵٫ توی مقاله جائی که میخوام عکس ها باشن بنویسم به طور مثال (Insert Fig.1. here) ???????????????
        ۶٫ توضیح پائین هر عکس رو کجابگذارم ؟؟؟؟
        ۷٫ فایل اصلی و کامل مقاله ام رو که مطابق مقاله های چاپ شده ی elsevier تنظیم شده و دو ستونیه رو هم upload کنم؟
        ۸٫ راستی راجع به مراجع هم این پیام ها رو به من داد که من حالا نمیدونم با “not checked” ها باید چه کنم؟ منظورشون چیست؟(فایلشو attach کردم, لطفا نگاه کنید)
        پاسخ:
        1. تک ستونی بفرستید. در Guide for Authors نوشته The text should be in single-column format. نمی دونم دو ستونی بفرستید چی اتفاقی می افتد.

         ۲٫ خیر  درهمان فایلی که متن مقاله هست، بعد از عنوان مقاله اسم و مشخصات نویسنده ها را بیارید.

         ۳٫ فوت نوت ها را در مقاله با Arabic numbers پشت سر هم شماره گذاری کنید ، اگر از word برای نوشتن مقاله استفاده کردید، در خود ورد یک امکان برای قرار دادن فوت نوت هست که از ان میتونید استفاده کنید. و یا جای فوت نوت ها را در متن مشخص کنید و فوت نوت ها را به صورت جداگانه در آخر مقاله بعد از رفرنس ها بیارید

         ۴٫ شکل ها را به صورت تک تک در فایل های جداگانه باید بفرستید، اسم شکل ها را مثلا Fig.1 قرار بدید.برای کیفیت و دیگر توضیحات هم اینجا و فایل pdf آن را حتماً مطالعه نمایید. عکس ها خوب نباشن، داورها ایراد میگیرند و باید رفع بشود.

         ۵٫ خیر .

         ۶٫ توضیح عکس ها نباید همراه عکس ها باشد و باید در فایل جداگانه باشه. توضیحات عکس ها میتواند در اخر مقاله پس از رفرنس ها بیاید. بعضی از سیستم ها جداگانه باید فرستاده شود من تو این ژورنال نفرستادم و بنابراین مطمئن نیستم. خودتون موقع فرستادن متوجه میشوید.

         ۷٫ خیر

         ۸٫  بنده همچین پیامی نگرفتم. شما باید مراجع را طبق اینجا تنظیم کنید و در آخر متن مقاله بیارید.

         وقتی ثبت نام کردید، و مشخصات نویسنده ها را قرار دادید. تو یک صفحه تک تک فایل ها را آپلود می کنید. که خودتون انتخاب می کنید، مثلا ,Highlights ، Manuscript، Figures،Tables، اسم داورهای انتخابی و … .بعد یک Pdf از فایل هایی که فرستادید، درست میشه و بهتون ایمیل میاد که pdf را تایید کنید. Pdf هم شامل متن مقاله و بعد شکل های آپلود شده و بعد جداول هست. اگر تایید کردید فرستاده میشه، وگرنه فرستاده نمیشه، پس اگر مشکلی بود میتوانید از دوباره فایل ها را بفرستید.

          

         elsevier و ژورنال

         2elsevier