۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

٥٠ شیوه برای افزایش تعداد دنبال‌کنندگان در اینستاگرام قسمت دوم

 

اگرقسمت اول افزایش تعداد دنبال کنندگان در اینستاگرام را تاکنون مطالعه نکرده اید اینجا را کلیک کنید.

اگر در اینستاگرام تازه وارد هستید، می‌دانید ثبت عکس‌های جدید می‌تواند ناامید کننده باشد. بعد از آنکه تمام هیجان و تلاشتان با چند لایک از سوی تعداد محدودی از دنبال‌کنندگان مواجه می‌شود، می‌توان به راحتی ناامید شد، حتی با وجود آنکه به خوبی از مزایای بازاریابی رسانه‌های مجازی که موفقیت را بدنبال خواهد داشت، آگاه باشید.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا با ٥٠ ایده تعداد دنبال‌کنندگان خود را افزایش دهید و آنها را وادار به واکنش به پست‌های خود کنید. با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد بسیاری از این ایده‌های بر افزایش کنش (لایک و ابراز عقیده) تمرکز دارد، دلیل آن است که کنش ماندگار منجر به افزایش دنبال‌کنندگان خواهد شد.

با بکارگیری راهبردهای زیر، به یاد داشته باشید که هیچ جایگزینی برای تداوم پست محتوای خلاقانه، درگیرکننده که مورد علاقه مخاطبان باشد، وجود ندارد. از ایده‌های زیر آزادانه استفاده کنید و به یاد داشته باشید درگیر کردن مخاطب هدف اصلی شماست.

 1. چهارشنبه‌ها پست یگذارید. عکس‌هایی که در وسط هفته پست می‌شوند بازخوردهای بیشتری نسبت به دیگر عکس‌ها دریافت می‌کنند.
 2. از کلمه نظر (comment) در زیر عکس‌های خود استفاده کنید. تحقیقات نشان داده عکس‌هایی با این کلمه بازخوردهای بیشتری دریافت می‌کنند.
 3. در عکس‌های خود از چهره استفاده کنید. دن زارلا متوجه شده است که عکسهایی با چهره یک فرد ٣٥ درصد بیشتر از عکس‌های بدون چهره لایک می‌شوند.
 4. افراد را در صورت نیاز در عکس‌های خود تگ کنید. به ای ترتیب عکس‌ها در صفحه او نیز به نمایش درمی‌آیند و احتمال آنکه او نیز آنها را به اشتراک بگذارد افزایش خواهد یافت.
 5. روشن‌تر بهتر است. عکس‌هایی که ٦٥ تا ٨٥ درصد نور دارند ٢٤ درصد بیشتر از عکسهای با روشنایی کمتر از ٤٥ درصد لایک می‌شوند.
 6. یک هشتگ با نام تجاری خود ایجاد کنید. دنبال‌کنندگان خود را تشویق کنید از این هشت استفاده کنند. این کار به مطرح شدن بیشتر نام تجاری شما کمک خواهد کرد.
 7. عکسهایی از پشت صحنه کسب و کار خود به اشتراک بگذارید. اشتراک گذاری این عکسها به نام تجاری شما شخصیت می‌دهد. نشان دهید افراد واقعی برای نام شما فعالیت می‌کنند.
 8. از یک مهمان دعوت کنی تا عکسهایی را در صفحه شما به اشتراک بگذارد. اگر با یک عضو اینستاگرام که دارای دنبال‌کنندگان زیادی است در ارتباط هستید، از او بخواهید به عنوان مهمان در صفحه شما عکس بگذارد. این روش مطمئنی بری افزایش بازخوردهاست و منجر به افزایش دنبال کنندگان شما هم خواهد شد.
 9. عکسهایی به اشتراک بگذارید که مورد توجه کاربران باشد. تصاویر دنبال‌کنندگان خود را باز اشتراک کنید، بویژه آنهایی که نام شما را ذکر کرده‌اند. این دیگر کاربران را نیز به اشتراک عکسهایی از شما ترغیب خواهد کرد.
 10. از استفاده از فیلترها خودداری کنید. بعضی از تحقیقات نشان می‌دهند تصاویر بدون فیلتر بازخوردهای بیشتری دریافت خواهند کرد.
 11. حساب اینستاگرام خود را به مشترکین ایمیل خود معرفی کنید. به صورت روزانه تصویری را در خبرنامه الکترونیکی خود همراه با لینک حساب اینستاگرامتان برای مشترکین خود ارسال کنید.
 12. نام کاربری اینستاگرام خود بر روی ابزارهای بازریابی خود مانند علائم، برچسب‌های روی ماشین‌ها و کاغذهای مربوط به محصول بکاربرید.
 13. تمامی دوستان خود در فیس بوک را در اینستاگرام دنبال کنید، مطمئنا بسیاری از آنها شما را دنبال خواهند کرد. برای اینکار به صفحه کاربری خود رفته بر روی سه نقطه بالای سمت راست کلیک کنید. در قسمت Find Friends بر روی Find friends on Facebook کلیک کنید.
 14. از قاب و و ساختمان در عکس‌های خود استفده کنید. عکسهایی با این مشخصات ١٢٥ درصد بیشتر از دیگر عکسها لایک می‌گیرند.
 15. داستان بگویید. از طریق نوشته‌های همراه عکس خود داستان بگویید. داستان‌گویی به ایجاد رابطه احساسی میان مخاطبان و نام تجاری شما کمک خواهد کرد و در صورتی که داستان تاثیرگذاری باشد منجر به اشتراک مجددا آن توسط دنبال‌کنندگان خواهد شد.
 16. اگر در برنامه زنده‌ای حضور داشتید با تگ کردن افراد مشهور اینستاگرام باعث دیده شدن بیشتر عکسهایتان خواهید شد.
 17. با استفاده از Iconsquare رشد حساب کاربری خود را دنبال کنید. به ای ترتیب متوجه خواهید شد کدامیک از عکس‌های شما بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته و عکسهایی شبیه به آنها را پست کنید.
 18. با استفاده از ابزارهای مانند Aviary عکس‌های خود را ادیت کنید. با اضافه کردن قاب، یا افکتهای تصویری باعث بهتر دیده شدن عکستان شوید.
 19. از کلمه like در زیر عکس استفاده کنید. تحقیقات نشان داده این عکسها ٨٩ درصد بیشتر لایک خواهند شد.
 20. برنامه‌ریزی ، آماده سازی و سپس عمل کنید. مانند بسیاری دیگر از چیزها در زندگی، بین‌المللی بودن بهترین شانس موفقیت خواهد بود.برای استفاده از اینستاگرام برنامه‌ریزی کنید و سپس با تنظیم یک برنامه براساس آن حرکت کنید.
 21. تصاویری از سخنان را پست کنید. این تصاویر در فضای مجازی بسیار پرطرفدار هستند. با استفاده از نرم‌افزار Canva بر روی عکسهای خود سخنان تحریک کننده، تشویق کننده و طنز بگذارید.
 22. حساب کاربری اینستاگرام را خود را به لیست تماس خود متصل کنید. بر روی سه نقطه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید و گزینه Find Friends را انتخاب کرده و لیست تماس‌های پست الکترونیک خود را به حساب کاربریتان متصل کنید.
 23. با افراد مطرح در اینستاگرام در ارتباط باشید. به دنبال هشتگ‌های مربوط به کسب و کار خود باشید و به افراد با دنبال‌کنندگان زیاد اشاره کنید. زیر عکسهای آنها نظر بدهید و تلاش کنید با آنها ارتباط برقرار کنید. نمی‌توانید پیش بینی کنید این روابط به کجا ختم می‌شوند.
 24. با استفاده از ابزاری به نام Crowdfire می‌توانید بررسی کنید پستهای اینستاگرامی شما چه تاثیر بر دنبال‌کنندگانتان دارد.
 25. با کمک دیگر کاربران به تبلیغ بپردازید. با پیدا کردن کاربرانی که دارای دنبال کنندگان مشابهی هستند با استفاده از منشن کردن و معرفی به صورت دو طرفه به شکل‌گیری مخاطبان جدیدی برای یکدیگر کمک کنید.
 26. با ساخت یک هشتگ جامعه کوچکی را بسازید. چالشی طراحی کنید و یا پویشی را برای شرکت این جامعه کوچک به راه بیاندازید که دارای هشتگ خاصی باشد.

به یاد داشته باشید داشتن تعداد زیادی دنبال‌کننده بدون گذاشتن زمان کافی برای در ارتباط بودن و گرفتن بازخورد بدون نتیجه خواهد بود. در آخر به یاد داشته باشید تبدیل کردن دنبال‌کنندگان به مشتری هدف اصلی شماست. این ٥٠ ایده به شما کمک می‌کند مخاطبان خود را شکل دهید و ارتباط دائمی با آنها را تسهیل کنید به گونه‌ای که در طی زمان به مشتریان شما تبدیل شوند.

اگر تاکنون موفق به خواندن مقاله ما در رابطه با ربات افزایش فالور نشدید میتوانید اینجا را کلیک کنید و اگر مایل به استفاده از این ربات هستید اینجا را کلیک کنید.