راه اندازی تشخیص چهره برای پرداخت های MasterCard

 

MasterCard در نظر دارد که رمز عبورهای قدیمی و از مد افتاده را کنار بگذارد و از فناوری های جدیدی مثل تشخیص چهره سلفی ( با استفاده از دوربین دوم ) و اثر انگشت برای تایید پرداخت های MasterCard استفاده کند .

این شرکت اعلام کرده است که در حال راه اندازی فناوری های جدیدی برای پلتفرم های خود است که این قابلیت را برای مشتریان ایجاد میکند تا با استفاده از اثر انگشت و تشخیص چهره سلفی ( استفاده از دوربین دوم ) پرداخت های آنلاین خود را تایید کنند .

این فناوری در ماه های آینده توسط بانک های بزرگ آمریکا و کانادا و بریتانیا و تعدادی کشور اروپایی دیگر راه اندازی خواهد شد .

Ajay Bhalla، رئیس واحد تدابیر امنیتی MasterCard (MA)  میگوید : « در پنج سال آینده استفاده از این تکنولوژی بین مردم سراسر دنیا معمول خواهد شد . »

( در همین رابطه :- ایجاد تکنیک های جدید رمز عبور با استفاده از اثر انگشت و صدا توسط HSBC )

مشتریانی که میخواهند از این قابلیت های جدید پرداخت های MasterCard استفاده کنند ، باید برنامه مخصوص MasterCard  را دانلود و نصب کنند؛ برنامه ای که به آن ها اجازه می دهد هر زمان که تصمیم به یک پرداخت آنلاین میگیرند ، برای برنامه اینطور تعریف کنند که برای تایید پرداخت ، از آن ها یک عکس سلفی بگیرد یا از اثر انگشت آن ها استفاده کنند . صورت مشتریان ( یا اثر انگشت آن ها ) توسط برنامه اسکن خواهد شد و به این صورت برنامه تایید میکند که آن ها خودِ مشتریان حقیقی هستند، نه هکرها یا سارقان .

اسکنر این برنامه ، برای اطمینان از اینکه عکس ارائه شده ، یک عکس از پیش آماده شده نیست و عکسی است که در لحظه گرفته می شود ، از کاربر میخواهد که قبل از گرفتن سلفی و عکس ، چشمک بزند، تا حقیقی بودن و در لحظه بودن عمل انجام شده تایید گردد .

قابلیت اسکن اثر انگشت این برنامه هم ، در دیوایس هایی کار میکند که مجهز به فناوری خوانش و اسکن اثر انگشت باشند . از جمله موبایل های هوشمند جدید مثل آیفون ( 6 به بالا ) و نسل های جدید گوشی های هوشمند و پرچم دار .

MasterCard، همچنین بیان داشته است که در حال کار کردن روی روش های جدیدتری از این قبیل است . مثل بررسی ضربان قلب کاربر ، اسکن مردمک چشم و تشخیص صدای کاربر برای پرداخت های MasterCard !

از این پس باید گفت که برای تایید پرداخت خود، کافی است لبخند بزنید و یک سلفی بگیرید!

( در همین رابطه : تعهد MasterCard در رابطه با کمتر شدن عدم تایید کارت های مسافران )

 

MasterCard  در راه جایگزینی روش های قدیمی تایید و رمز عبور مثل رمزهای تایپ کردنی تنها نیست . HSBC   هفته پیش اعلام کرد که میلیون ها نفر از کاربرانش قادر خواهند بود که از صدا و اثر انگشت خود برای دسترسی به حساب های اعتباری و ارزی خود استفاده کنند .

کسانی که از سرویس بانکداری مبتنی بر گوشی همراه HSBC  استفاده میکنند ، میتوانند رمز عبور قدیمی و معمولی خود را به روش تایید هویت صوتی این شرکت تغییر دهند . سیستم بیومتریک صوتی مخصوص این شرکت ، میتواند صدای مشتری را هنگامی که با بانک تماس میگیرد، آنالیز کرده و اطلاعات فنی و جنس صدای مشتری را ثبت کند . این تکنولوژی به قدری قوی است که حتی اگر بعدا مشتری دچار سرماخوردگی و گرفتگی صدا شود، باز هم هویت مشتری را تشخیص می دهد و کار می کند .

همچنین آن دسته از کاربران این شرکت که گوشی های همراه هوشمند جدیدی دارند که قابلیت اسکن اثر انگشت را داراست، میتوانند اثر انگشت خود را در برنامه این شرکت ثبت کنند و از این پس با استفاده از اثر انگشت خود ، عملیات بانکی خود را تایید کنند .

برای آشنایی با MasterCard و استفاده از خدمات مسترکارت MasterCard از داخل ایران می توانید از لینک های زیر استفاده کنید :

سفارش مسترکارت‌های مجازی

سفارش گیفت کارتهای فیزیکی مسترکارت