سایت TransferWise یک ارائه دهنده خدمات آنلاین برای ارسال پول و وجه به خارج از کشور و سراسر جهان است. این سایت در لندن تاسیس شد و از زمان شروع به کار در سال 2011 شاهد رشد باورنکردنی بوده است. با پی آسان همراه باشید تا به بررسی کامل این سایت بین‌المللی بپردازیم.

 

خدمات ارسال پول و وجه بین‌المللی Transferwise بسیار آسان است، در مورد هزینه‌ها کاملا شفاف است و زمان انتقال بسیار کم است و از دیگر گزینه‌ها مانند Paypal، حواله بانکی و صرافی‌ها بسیار ارزان‌تر است. Transferwise در حال تغییر شکل جهان مالی بین‌الملل است. اگر تاکنون وارد این جهان نشده‌اید به زودی وارد خواهید شد.

 

TransferWise چیست؟

این سایت از زمان شروع به کار تابحال شاهد رشد باورنکردنی بوده است، زیرا درخواست‌ها برای انتقال پول ارزان و آسان با توجه به ارتباط بیشتر و وابستگی بیشتر مالی به یکدیگر رو به رشد است. TransferWise به دلیل رویکرد صادقانه خود در انتقال وجه بین‌المللی مشهور شده است که دلیل بزرگی است برای چرایی انتخاب خدمات ترانسفر وایز توسط مشتریان برای ارسال بیش از ۱ میلیارد دلار در هر ماه.

 

سایت TransferWise چگونه کار می‌کند؟

رویکرد منحصر بفرد ترانسفر وایز به تبدیل ارز باعث حذف واسطه‌ها شده و به این ترتیب آن‌ها به میزان قابل توجهی هزینه کمتری برای خدمات خود دریافت می‌کنند. پس اگر قصد انتقال ارز بین‌المللی را دارید، با استفاده از ترانسفر وایز و خدمات پی‌آسان می‌توانید به راحتی ارزهای خود را جابه جا و منتقل کنید. نوآوری خاص آن‌ها این است که آن‌ها دارای ذخایر بزرگی از ارزهای متفاوت هستند که در سراسر جهان پخش شده‌اند. در واقع به جای تبدیل ۱ هزار دلار امریکایی شما برای ارسال به کانادا، آن‌ها ۱ هزار دلار را به ذخایر دلاری خود در آمریکا اضافه می‌کنند به دریافت کننده میزان مشابه آن را به صورت دلار کانادا از ذخایر دلار کانادایی خود در کانادا پرداخت می‌کنند. این کار بسیاری از دردسرهای انتقال را از بین برده همچنین واسطه‌گری را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 

 

Transferwise

 

 

نرخ ارسال پول و وجه از سایت Transferwise چگونه است؟

در نتیجه این امکان را فراهم می‌کند تا آن‌ها نرخ بسیار مناسبی را به مشتریان ارائه دهند. در واقع انتقال شما براساس نرخ بانک انجام می‌شود که در واقع بهترین نرخ تبدیل در زمان انتقال وجه از سوی شماست. برای پیدا کردن نرخ تبدیل بانکی برای هر ارزی می‌توانید از یک جستجوی گوگلی سریع استفاده کنید.
ترانسفر وایز برخلاف دیگر روش‌های ارسال پول به صورت بین‌المللی دارای ساختار کارمزد کاملا شفاف است. شما دقیقا می‌دانید هر بار که یک انتقال وجه را انجام می‌دهید چه مقدار به عنوان کارمزد پرداخت می‌کنید و همچنین برای بسیاری از ارزها ترانسفر وایز نرخ تبدیل را ضمانت می‌کند و به این ترتیب دقیقا می‌دانید که دریافت کننده چه مقدار دریافت می‌کند. دیگر بانک‌ها هم نرخ تبدیل را ضمانت می‌کنند، اما آن‌ها برای انجام این کار نرخ بالاتری از نرخ بانکی ارائه می‌دهند.

 

چگونه با سایت Transferwise وجه منتقل کنیم؟

زمانیکه موعد انجام انتقال فرا برسد ترانسفر وایز انجام آن را به راحتی ارسال یک ایمیل یا خرید از آمازون می‌کند. تنها وارد وب سایت آن‌ها شوید، مقداری را که می‌خواهید مشخص کنید و اینکه برای چه کسی قصد ارسال آن را دارید سپس با استفاده از حساب بانکی، کارت اعتباری یا دیگر روش های خاص منطقه خود مانند SOFORT، Trustly یا iDEAL مبلغ را پرداخت کنید.

بسیاری از گزینه‌های پرداخت بدون هزینه اضافی خواهند بود به‌جز پرداخت‌هایی که از طریق کارت‌های اعتباری انجام می‌شوند که ۳/۰ -۵/۱ درصد کارمزد خواهند داشت. در اینجا یک انتقال وجه به مبلغ ۱ هزار دلار آمریکا را به دلار کانادا به صورت نمونه انجام می‌دهیم.

 

 

ارسال پول به خارج از کشور

 

 

همانگونه که می‌بینید این انتقال معادل ۹۰/۹ دلار یا ۹۹/۰ درصد از کل انتقال هزینه را در بر خواهد داشت. این یک پیشرفت قابل توجه در انتقال و ارسال پول و وجه به صورت بین‌المللی است زیرا روش‌های سنتی هزینه‌ای به عنوان کارمزد ثابت چیزی بین ۲۰ تا ۵۰ دلار آمریکا یا بیشتر در صورت استفاده از خدماتی مثل وسترن یونیون دریافت خواهند کرد، به‌علاوه هزینه‌های پنهان که در نرخ‌های تبدیل پایینی که ارائه می‌دهند پنهان شده است. هنگامی که به هزینه واقعی انتقال نگاه می‌کنید می‌تواند چیزی برابر۵ تا ۱۰ درصد از کل مبلغ انتقالی باشد به‌ویژه اگر دقت نکنید و به کشوری انتقال را انجام دهید که ارزی با ثبات نداشته باشد.

 

 

استفاده از ترانسفر وایز با N26 چگونه است؟

N26 یک بانک آنلاین مستقر در برلین است، این بانک حرکت‌های جدیدی را در بانکداری شخصی در سال‌های اخیر ایجاد کرده است. با استفاده از حساب N26 می‌توانید با بکارگیری فن‌آوری میان مرزی ترانسفر وایز ارسال پول و وجه را انجام دهید دقیقا با همان نرخ تبدیلی که در صورت استفاده مستقیم از ترانسفر وایز دریافت می‌کنید. به‌علاوه اعضای N26 Black با نرخ تبدیل مشابه امکان دریافت وجه از عابر بانک‌ها به صورت رایگان را در هر نقطه‌ای از جهان را نیز خواهند داشت، نوآوری که برای  ۱۲ ماه گذشته نزدیک ۱ هزار دلار صرفه جویی کرده است.

 

برای استفاده از خدمات انتقال و ارسال پول و وجه بین‌المللی و معاملات ارزی به خارج از کشور با سایت Transferwise، می‌توانید با کارشناسان پی آسان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 

استفاده از ترانسفر وایز و N26 به صورت همزمان ترکیبی بسیار کارآمد و از لحاظ مالی بهینه است به‌ویژه آنکه شما بیش از چند هفته در سال را به سفرهای بین‌المللی بروید. به طور کلی، چیزی به عنوان تبدیل ارز به صورت رایگان وجود ندارد، اما ترانسفر وایز نزدیک‌ترین گزینه به آن است. ترانسفر وایز دارای کارمزدهای پایین و ساختار قیمت‌گذاری شفاف است که تمامی پیچیدگی‌های انتقال پول بین‌المللی را حذف کرده است.

منبع: Forbes